Významnou akcí bude svěcení nově zrekonstruované kaple Sv. Alžběžty na začátku srpna. „I letošní léto jsme pracovali na tom, aby harrachovské léto bylo atraktivní pro nejrůznější skupiny návštěvníků. Připravili jsme akce sportovní, kulturní i rodinné. Myslím si, že okolí Harrachova nabízí jedinečnou přírodu, Mumlavský vodopád, jednoduchou dostupnost na hřebeny Krkonoš i do Jizerských hor, a tak bude atraktivní pro českou i zahraniční klientelu,” přiblížil starosta Harrachova Tomáš Vašíček.

Kaple Sv. Alžběty v Harrachově bude po letech usilovné práce plně zrekonstruovaná. Vrátí se do ní vzácný zrcadlový oltář, který je od března v péči restaurátorů. Kaple bude 4. srpna slavnostně vysvěcena. Stojí před harrachovskou sklárnou a její nasvícené vitráže vítají všechny návštěvníky, kteří do Harrachova přijíždějí.

Letní festivaly míří také do Harrachova. Nebude chybět Keltská noc na doskočišti mamutího můstku, a to v termínu 8. až 10. srpna. V areálu koupaliště Zákoutí se chystá první ročník punkového festivalu, a to 27. července. V polovině srpna vystoupí v Harrachově Eva Farná.

V oblasti sportu čekají Harrachov v létě dvě významnější akce. Opět se k nám vrátí Mistrovství České republiky v závodu horských kol, a to 19. až 21. července. Závěr léta bude patřit skokanům v oblíbeném Kaml Cupu 30. až 31. srpna.

Po celé léto mohou návštěvníci Harrachova navštěvovat promítání letního kina a účastnit se akcí na Zubačce. Těch je přes léto celkem pět. Čeká nás Den Zubačky, Sobota na Zubačce, Za pohádkou na Zubačce, Modelová sobota na Zubačce i Borůvková sobota na Zubačce.

Od konce května bude návštěvníkům k dispozici lanová dráha na Čertovu horu v denním provozu, a to od 8 do 17 hodin. Jedna jízda stojí 150,- korun, zpáteční 250. „Z vrcholu Čertovy hory je možné vyrazit na celodenní hřebenové túry po Krkonoších, nebo kratší výlety a procházky," doplnila mluvčí harrachovské radnice Hana Veselá. Seznam cest a stezekje na webu harrachovcard.cz, a to včetně map a detailního popisu terénu. Z Harrachova vyjíždí také páteřní linka krkonošských cyklobusů, kdy je možné dopravit se pohodlně až do východních Krkonoš a vrátit se zpět na kole. Na kole mohou cyklisté bezproblémově dojet také do Jizerských hor, nebo polských Krkonoš.

Mohlo by vás zajímat: Dětské sbory zazářily v Jablonci. Kytička písniček přilákala stovky diváků 

Kytičku písniček opět připravil jablonecký dětský pěvecký sbor Skřivánek. | Video: Radka Baloghová