V liberecké Galerii U Rytíře začala čtvrteční slavnostní vernisáží výstava fotografií s názvem Motiv 2009. Součástí vernisáže bylo také vyhodnocení nejlepších fotografií, které byly do soutěže zaslány.

„Na prvním místě se umístil Josef Honzík se svým snímkem nazvaným Lucie. Druhé místo obsadila Jana Hunterová s cyklem subjektivních fotografií a na třetí příčce se umístil Zdeněk Lín s cyklem fotografií Otisk člověka,“ popsal výsledky soutěže kurátor výstavy Jaromír Typlt.

V Galerii je zhruba stovka fotografií

O vítězích rozhodovala devítičlenná porota anonymně na základě bodování a k vlastnímu překvapení došla k výsledku, který lze označit za vyrovnaný, protože se tu vedle sebe setkali autoři naprosto odlišných generací i tvořivých přístupů. „Přitom asi každý z porotců odcházel s pocitem, že některý z neoceněných autorů byl opomenut neprávem,“ doplnil kurátor výstavy. Tyto práce a desítky dalších pokryly sály Galerie U Rytíře, kde jejich výstava potrvá přes prázdniny až do 9. září. „I přesto, že se do soutěže přihlásilo několik prací od úplných amatérů, těší nás, že se jí zúčastnili především ti zdejší fotografové, kteří už za sebou mají samostatné výstavní zkušenosti,“ dodal Jaromír Typlt s tím, že komplikované prostory Galerie u Rytíře kladou nemalé nároky na kvalitu i provedení.

Návštěvníci na výstavě mohou setkat s autory, kteří na liberecké scéně působí již několik desetiletí, jako například J. Honzík a Z. Lín. Výstavu pořádá ve spolupráci s občanským sdružením Cesty Galerie U Rytíře za pomoci Statutárního města Liberec, které umožnilo zajistit kvalitní odbornou porotu.