Komedii Hospodská zahraje brněnský divadelní spolek v historické budově Divadla F. X. Šaldy od 19.00 hodin.

Hru napsal a nastudoval režisér Dodo Gombár. Vedle Martina Trnavského v inscenaci hraje Radim Novák a Kamil Mikulčík, nejrůznější hlasy namluvili také třeba Bolek Polívka či Chantal Poullain.

Jak uvádějí tvůrci, inscenace je malým komorním panoptikem lidských charakterů, typů a rozličných figurek. Všechny postavy navzájem spojuje místo, kam přicházejí osvěžit svoje unavená těla a bolavé duše.

Spolek Frída vznikl na sklonku roku 1999 za iniciativy Boleslava Polívky, který je nepsaným patronem divadla. Soubor hraje výhradně vlastní autorskou tvorbu a v současné době má ve svém repertoáru necelou desítku inscenací. Jde o komorní divadlo, všichni jsou najímáni na konkrétní práci, a tudíž spolek nemá žádného zaměstnance. Domovskou scénou Frídy je Divadlo Bolka Polívky v Brně.

„Když jsem byl ještě v angažmá v Městském divadle v Brně, zkoušel jsem s Bolkem hru King IV. Moc mě to nebavilo, tak jsem si z toho začal dělat srandu a Bolkovi se to moc líbilo. Hodně jsme se spřátelili, jednou jsem se mu svěřil, že jsem v divadle nespokojený a že si chci udělat vlastní autorské představení. A on mi nabídl, ať to udělám u něj,“ prozradil Martin Trnavský. „Zkoušíme a hrajeme u Bolka v divadle. Máme od něj klíče, takže tam můžeme být, kdykoliv se nám zachce,“ dodal herec.