„Teď dosáhnu důchodového věku a neuvažoval jsem o tom, že bych přesluhoval. Funkci ředitele jsem vykonával dost dlouho, a k tomu jsem ještě souběžně tři roky vedl jako šéf zdejší operu. Myslím si, že člověk má odejít včas,“ vysvětlil ředitel František Dáňa.

Rada města Liberce žádost Františka Dáni o odvolání z funkce přijala. Město zřejmě co nejdřív vypíše na toto místo výběrové řízení, které by se mělo konat během letních prázdnin.

Nový ředitel nebo ředitelka by tak mohl převzít kormidlo třísouborového divadla brzy po prázdninách. „Chodit do divadla budu určitě dál, určitě mi bude divadlo chybět. Ale současně se těším, že budu mít čas na věci, na které doposud při ředitelování čas nebyl, na běžky, na výlety do přírody, na opravy chalupy, kde je hodně práce,“ poznamenal ředitel.

František Dáňa do divadla nastoupil v mládí jako zpěvák, sólista opery. Po roce 1990 zastával funkci technického náměstka, od roku 1993 šéfa opery. Jako ředitel vedl Divadlo F. X. Šaldy od roku 1999, kdy tuto scénu převzal po narychlo odvolaném řediteli Pavlu Harvánkovi.