Ema Wishbonová pracuje v ne zrovna úspěšném knihkupectví a není typickým příkladem zářivého štěstí, spíše naopak. Stejně jako její rodina. Manžel Frank tráví skoro všechen čas v práci, syna Maxe ve škole šikanují a s dcerou Fay moc nevychází. A aby toho nebylo málo, hrabě Dracula se rozhodne pojmout Emmu za ženu a vysílá za ní čarodějnici Babu Jagu, aby ji kouzlem proměnila v Draculovu družku.

Ale kouzlo se zvrtne, a tak se z Emy stane upírka s duší, z Franka Frankenstein, z Maxe vlkodlak a z Fay mumie. A začíná dobrodružná jízda mající jediný cíl, a to získat zpět lidskou podobu. 

Zdroj: Youtube

Animovaný film je cílen primárně na dětské publikum a stěžejní téma tvoří rodina. Někdy se film ale odchýlí od svého původního záměru a snaží se působit více dospěle, což mu spíše škodí. V průběhu celého filmu zazní pár gagů a objeví se humorné situace. A nebyl by to animovaný film, kdyby nepřišel i s nějakým poučením.

Zatímco postava syna a otce jsou sympatické celou dobu, tak Ema a Fay jsou někdy otravné. Ema pro svou snahu neustále poučovat a Fay svou protivností (na druhou stranu není se čemu divit, typický teenager).

Sedačky. Kino. Ilustrační foto.
Filmové tipy. Na co vyrazit aktuálně do kina

Vzato kolem a kolem, film rozhodně neurazí, ani nenadchne. Existují lepší, ale i horší animáky. Každopádně pokud se rozhodnete strávit např. sobotní odpoledne s rodinou v kině, Příšerákovi jsou jasná volba!   

Psací stroj. Ilustrační foto.
Filmová recenze: Třetí díl Thora vtrhl do kin