To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří.

Herec Kenneth Branagh si nasadil knír a převtělil se do vlastní verze postavy Hercula Poirota naprosto uvěřitelně. Samozřejmě se liší od seriálového Poirota Davida Sucheta, ale změna je život. Zdatně mu asistuje zbylé osazenstvo vlaku, které hýří známými jmény (namátkou Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Penélope Cruz či Judi Dench) a jejich výkony jsou přesvědčivé. Každá postava dostala dostatečný prostor na to, aby divák pochopil její jednání.

Zdroj: Youtube

Dojem z filmu umocňují kostýmy, dialogy, záběry krajiny a samozřejmě hudba.

Film ocení i diváci, kteří zápletku a vraha už znají. A ti, pro které to bude premiéra, budou překvapeni, kdo nakonec spáchal vraždu v Orient expresu.