Celá akce, jejímž mottem je „Bezpečnost na silnicích aneb i řidiči mohou být lidé“, začíná v 11.30 hodin na koupališti v Novém Městě pod Smrkem.

Výdělek půjde na organizaci dalšího ročníku

„Návštěvníci se mohou těšit na Lenku Dusilovou, Kreyson, Láďa Křížek Unplugged, Illuminandi, Bloody Rose, Nou koment a mnoho dalších,“ informovala o vystupujících hudebnících Květa Šírová z tiskového oddělení libereckého magistrátu.

Vzhledem k tomu, že organizátoři festivalu jsou křesťané, chtějí, aby se jejich víra projevila i v pořádání této akce. Organizátorům Fryyfestu jde o přiblížení se k lidem a pochopení, že i církev může pořádat akci tohoto druhu. Tímto chtějí pořadatelé zbourat předsudky o křesťanské víře. Tento festival má být lidem nabídkou k odpočinku i výzvou k zamyšlení se nad svým životem.

Křesťanství zde bude lidem podáno nenásilnou formou. Právě proto budou na jedné scéně, která je pro tento ročník připravena, účinkovat pouze křesťanské kapely a hudebníci. V programu festivalu jsou zahrnuty akce pro děti a mládež a soutěže pro dospělé o věcné ceny.

Celým odpolednem návštěvníky provede moderátor Aleš Juchelka. Po celou dobu akce bude v prostorách festivalu probíhat ,,JESUS COFFEE“. Zde bude lidem nabídnuta káva a čaj zdarma, v příjemných prostorách a s ochotným personálem. Podle organizátorů bude pouze tam místo, kde lidé na základě své vlastní dobrovolnosti mohou slyšet o víře v Ježíše Krista.

Organizátorům této akce nejde o výdělek, a proto čestně prohlašují, že veškerý výdělek této akce půjde na další ročník tohoto festivalu, popřípadě na pořádání podobných akcí v průběhu roku.