Akce, která je určena jak pro děti, tak pro dospělé, začne zítra od 16 hodin. Zhruba v tuto hodinu by měli jeho protagonisté vyrazit karnevalovým průvodem od libereckého domu kultury, kolem OC Dunaj, a následně Pražskou ulicí vzhůru na hlavní stanoviště na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Zde pak bude festival slavnostně zahájen karnevalem a koncertem.

Největší sambová škola v Čechách

Mezi řadou účinkujících se na festivalu představí i největší sambová škola v Čechách Miloše Vacíka. Ta divákům představí originální brazilskou sambu za doprovodu výjimečného bubenického orchestru Tam Tam Batucada, který charakterizuje strhující bubenická show v kostýmech.

Během festivalu, který potrvá do soboty 4. června, nepřijdou zkrátka ani jeho dětští účastníci. Pro ty zahraje v pátek od 10 hodin ve velkém sále Lidových sadů proslulé divadlo Drak pohádku Doremifa Sůl nad zlato.

Víkendové akce navíc nabízí další bohatý kulturní program a přináší možnost aktivního zapojení v rámci tvůrčích dílen a interaktivních pořadů. Jednou z aktivit budou i kreativní workshopy před OC Dunaj v rámci tzv. Duhového města, kde se zájemci budou moci oddat malbě, práci s korálky či skládání origami.

Program festivalu Duhová bouře 2011

čtvrtek 2. června 2011:
16.00 – 18.00 – Náměstí Dr. E. Beneše: Duhový karneval a koncert na náměstí s formací Tam Tam Batucada
20.00 – Klub Vlak: Simple Muffin – taneční funkorockový koncert (50 Kč)
pátek 3. června 2011
10.00 – Velký sál v Lidových sadech: Doremifa Sůl nad zlato – pohádka, divadlo DRAK, (20 Kč)
sobota 4. června 2011
9.00 – 12.00 – centrum, náměstí Dr. E. Beneše – Duhově město
18.00 – Oblastní galerie LB: Bouře barev – hudebně taneční performace