Atmosféru této sportovní akce však předznamená speciální doprovodný program s názvem Cool dny. Náměstí před libereckou radnicí je od 4. do 19. února plné zábavy, soutěží a hudby. Kromě ledové plochy určené k bruslení veřejnosti zde absolvují své koncerty i Ewa Farna a Xindl X.

Zájemci si mohli přímo na náměstí Dr. E. Beneše vyzkoušet například elektrické čtyřkolky, proběhla také snowboardingová exhibice Funstorm Shop Jim Jam a série hudebních vystoupení. „Cool dny současně vrcholí náš rok a půl trvající program vyCOOL se! pro žáky základních a studenty středních škol v regionu, jímž jsme se je snažili zapojit do nejrůznějších sportovních, vědomostních i zábavných aktivit. Celkem se ho účastnilo přes osm tisíc aktérů z různých škol Libereckého kraje.

Kromě toho jsou COOL dny i připomínkou nadcházející evropské olympiády mládeže. Chceme jejich prostřednictvím pozvat občany a návštěvníky Liberce na zahajovací ceremoniál i na jednotlivá sportoviště,“ říká Vanda Šulcová, členka organizačního výboru EYOWF 2011 a koordinátorka Cool dnů.

Cool dny odstartovala v pátek 4. února kapela Navigators, 10. února se pak představí také liberecké kapely Exil 51, Rosemary a Doowhenblade. V pátek 11. února v podvečerních hodinách vystoupí zpěvák Xindl X, skokan roku v soutěži Český slavík Mattoni 2010, na něhož naváže v sobotu svým koncertem Ewa Farna, bronzová slavice z loňského roku.

Až do 19. února mohou všichni sportovní nadšenci využít bezplatně i ledovou plochu, a to denně od 10 do 20 hodin. Také další program Cool dnů je pro všechny návštěvníky zdarma.