Akce, pořádána s dlouholetou tradicí, se koná na počest slavného hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Letos se po celý měsíc červen ponesou tóny jeho hudby více než 20 městy Středočeského, Královéhradeckého a také Libereckého kraje. Cílem festivalu je představit Dvořákovu tvorbu nejen v klasickém podání, ale interpretovat ji i v nových neotřelých aranžích, netradičních nástrojových složeních a také v zajímavých prostorách.

V libereckém regionu proběhnou jednotlivé akce a koncerty na 7 místech. Kromě Sychrova to budou Jablonec nad Nisou, Lomnice nad Popelkou, Česká Lípa, Frýdlant, Turnov a samozřejmě Liberec – zde v centru Babylon.

Kromě koncertů a písňových večerů s hudbou českého hudebního velikána, navíc dostanou prostor i jiné žánry. Právě v Babylonu se například uvede oblíbená populární zpěvačka a klasická kytaristka Lenka Filipová.

Na jiných místech pak budou moci diváci zhlédnout a současně vyposlechnout například vystoupení varhaníka Aleše Bárty, tématický koncert na téma slunné Itálie s oblíbenou herečkou a dabérkou Valérií Zawadskou, jazzový koncert vynikajícího a mezinárodně uznávaného hudebníka a flétnisty Jiřího Stivína s jeho souborem Jazz Quartet nebo třeba pozoruhodnou vokální formaci Petra Ernyei Quartet s dalším tématickým populárním projektem pod názvem Swing o šesté, s nímž soubor vystoupí na frýdlantském náměstí.

Zítřejší večer na Sychrově představí kytarovo–flétnový soubor Gran Duetto Concertante. Na celý Dvořákův festival lze navíc zakoupit permanentku za cenu 360,- Kč.