Vystoupíte na libereckém náměstí v programu COOL dny před evropskou olympiádou mládeže. Jak jste na tom dnes vy a sport?
Sport už jen rekreačně, kdysi jsem závodně lyžovala a ještě před tím chvíli hrála tenis. Teď už bohužel není moc času, ale ke sportu se vždy vrátím. V březnu třeba jedu se školou do Alp lyžovat, možná i snowboardovat, v létě jsem byla na sportovním výletě v Chorvatsku…

Mění se to časem? A podléháte ve sportu i módě? Nemyslím v oblečení, ale jestli vás baví třeba i snowboarding či nové adrenalinové sporty, nebo se na ně radši jen díváte a fandíte? Třeba i proto, že na sebe člověk musí být opatrný…
Opatrný být musí, to určitě. Já jsem dostala šanci zpívat, tak jsem ji využila, ale brácha Adam zůstal u lyží a má už za sebou dvě vážná zranění.
Na lyžáku v prvním ročníku gymnázia jsem se učila na snowboardu čili jezdím i na prkně (smích). Ale podle toho, s kým jdu na svah, si vybírám board nebo lyže.

Čeká vás půl druhé hodiny show venku na náměstí. Co tam publikum od vás uslyší, Ewo? Třeba i nějaký sportovní hit? A také novinky, třeba už předzvěst dalšího alba?
Uslyší určitě singly Ticho, Měls mě rád, Boží mlejny melou, Toužím, Masku atd… Trochu se bojím, že tam bude velká zima, což na hlasivky není úplně nejlepší. Ale pokud tam bude pořádně rozehřátá atmosféra, tak to bude super (smích)! Desku zatím nechystáme, nedávno jsem teprve vylezla ze studia v Polsku, kde jsem natočila polskou desku. A sportovní hit? Ten asi opravdu nemám, takže to budeme muset improvizačně na místě poskládat. Moc všechny na náměstí v Liberci zvu – těším se na vás!

Beranice je jistá!

Už jste to i sama zmínila, v současnosti zatím ještě není právě teplo a Velikonoce v nedohlednu. Uvidí vás návštěvníci i ve slušivém kulichu či ušance?
Pokud tam máte takovou zimu jak u nás ve Vendryni u Třince, tak si určitě beru kombinézu a beranici (smích)!

Řekněte, máte s počasím, s hodně velkou zimou při vystoupení už své zkušenosti? Třeba ze Silvestrů televize Nova z Václaváku?
Tak na to nezapomenu! (smích)

Dost brzo vás také čeká neobvyklá role. Jak se připravujete na moderování Andělů spolu s písničkářem Tomášem Klusem, které se odehraje už 23. února? Totiž – na jednu stranu jsou pro to jistě živé koncerty dobrá průprava, na druhou to bude přímý přenos…
Určitě to bude legrace! Právě jsem doplňovala scénář, který napsal Tomáš, a pořádně jsem se nasmála. Zvu srdečně na sledování, bude to něco jiného!
Počítám s tím, že se třeba přeřeknu nebo že něco spletu, ale zatím trému nemám, vždyť chyby jsou přirozené.

Prozraďte, „podařil“ se vám v přímém přenose nějaký trapas? Nebo nečekaný vtípek?
Já nikdy nemám připravenou děkovnou řeč, takže když se mi podařilo něco vyhrát a měla jsem jít děkovat na pódium, vždy to byla improvizace, a to dopadá různě.

Tajný scénář

Zazpíváte si na předávání Andělů 2010 i s Tomášem Klusem? Prozradíte, která to bude písnička a kdo ji pro vás dva napsal?
Podle položené otázky si domyslím, ze čekáte automaticky odpověď ano (smích). Obsah scénáře je tajný, takže nemohu prozradit, ale budeme tam fungovat hlavně jako moderátorská dvojice, ne jako duet interpretů.

Co vás během roku 2011 na sto procent čeká? Co sama připravujete či zažijete? A na co z toho se nejvíc těšíte? Prozradíte i proč?
Co mě čeká? Toho bude hodně! Určitě letní festivaly, čtyřměsíční turné v Polsku, testy FCE do školy, oslava 18. narozenin a tudíž i řidičák. Ale taky narozeninový megakoncert a tak dál a tak dál. Určitě se tedy nebudeme ani já ani moji fanoušci během roku nudit (smích).