„Fotografování je pro mě jen dobrý způsob relaxace. Dokonce mu dávám přednost i před dovolenou někde v zahraničí,“ přiznala Eva Pilarová.

Jak jste se k fotografování vůbec dostala?

Já bych to s tou fotografkou nebrala až tak vážně. Fotím si pro radost, a když se moje fotky navíc někomu líbí, je to pro mě radost dvojnásobná. Vše začalo tím, že jsem před necelým čtvrtstoletím koupila manželovi k vánocům fotoaparát. Nějak se to ale zvrtlo a fotit jsem začala já. Zprvu jen do rodinného alba. Nejvíc jsem ale propadla focení na Hawaii. Po návratu jsem si koupila lepší fotoaparát a poslední dobou fotím prakticky jen digitálem. Před třemi léty mě fotil pan Josef Louda a já se dívala, jak na počítači upravuje pozadí fotografie. Doma jsem pak hledala, jestli něco takového má i můj počítač. Našla jsem fotoshop a byla jsem ztracená.

Co všechno a co nejraději fotografujete?

Ráda fotografuji západy slunce, města, městská zákoutí, krajinu, zkrátka všechno, co neuteče. Když fotím například mrakodrap, neváhám si lehnout na zem, abych ho zachytila celý.

Kromě koncertování jezdíte napříč republikou právě s fotografiemi.

První výstavu jsem měla v roce 1996 v galerii Orten v Praze. Po desetileté pauze jsem začala vystavovat už „fotoobrázky“, jak říkám svým fotografiím, jak u nás, tak i za hranicemi.

Existuje nějaká Vaše fotografie, které si nejvíce ceníte?

Které fotografie si nejvíce cením? No, cením… já bych to řekla takhle – mám ráda fotografii, kterou jsem měla možnost pořídit v New Yorku ze šatny v 65. poschodí Rockefeller Center. Zpívala jsem tam vloni se svou kapelou a s hostujícím Pavlem Vítkem ve slavné Rainbow Room. Když nám od šatny předávali klíč, upozornili nás, že ji míval při svých koncertech sám Frank Sinatra. A to jsem si obzvlášť potom cenila. Jinak mě těší moje „galerie osobností“, ve které jsou k vidění například američtí herci Dudley More, představitel agenta 007 Roger Moor, režisér Miloš Forman, sportovci Jaromír Jáger, Dominik Hašek, Jiří Holík, Lukáš Bauer, Kateřina Neumannová, Dana Zátopková, Ája Vrzáňová, Imrich Bugár, trio fotbalistů Šmicr, Plašil a Polák. Dále nepřeberná řada našich zpěváků, zpěvaček, herců a hereček.