Uriah Heep vystoupí v libereckém Domě kultury v pátek 15. května. Megakoncert zde začne ve 20.00 hodin.

Vstupenky stojí v předprodeji 750 korun, v den koncertu za ně fanoušci dají 800 korun. „Prodáváme také lístky v omezeném množství k sezení. Ty přijdou diváky na tisícovku,“ uvedla Ivana Plechatá z programového oddělení Domu kultury.

Uriah Heep patří do zlaté líhně 60. let, kapela vznikla v roce 1969 v Birminghamu.

Lišila se vícehlasy a melodičností

Skupina Uriah Heep s charakteristickou kovovou barvou hlasu bývala občas žertovně nazývána jako The Beach Boys heavy metalu, pro své melodické písničky a vícehlasé doprovodné vokály. A to i přesto, že její hudba je spíše shrnutím různorodých stylů jako jsou progressive rock, hard rock, heavy metal, jazz a příležitostně i country (Foto: archiv skupiny).

Skupina v 70. letech vydala několik komerčně úspěšných alb. Uriah Heep si udržela svůj význam v zemích jako Německo, Holandsko, Japonsko, Rusko a na Skandinávském a Balkánském poloostrově, kde stále vystupuje.

I přes ohromnou popularitu ve Velké Británii a kontinentální Evropě, nebyla skupina Uriah Heep nikdy schopna prosadit se výrazněji na americkém trhu. Jednu z mála výjimek představovaly například hity Easy Livin z alba Demons and Wizards (1972), Sweet Loraine z alba The Magician’s Birthday (1972) a Stealin z alba Sweet Freedom (1973).