Po velkolepém úspěchu lední show Cirque de Glace ve Velké Británii se nyní toto multimediální představení vydává poprvé do České republiky.

Do liberecké Tipsport areny dorazí 9. února. Soutěž o vstupenky na tuto ledovou show probíhala celý leden i na stránkách Libereckého deníky a pět z vylosovaných soutěžících si odnese dvě volné vstupenky.

Show italského choreografa Cavalieri Giuseppe Areny byla ve světě prezentována na klasických divadelních jevištích pod názvem Cirque du Soleil. Z kombinace tohoto vystoupení a účasti mezinárodně uznávaných ruských krasobruslařských hvězd vznikl Cirque de Glace. Choreograf Cavalieri Giuseppe Areny vytvořil pro toto představení novou originální choreografii a ve spojení s ledovou plochou, na které se show odehrává, se v Česku odehraje světová premiéra.

Diváci uvidí nádherné kostýmy, velký příběh a dech beroucí sportovní výkony krasobruslařů a artistů. Ledová show je magickým příběhem o stvoření světů od úplného prvopočátku, kdy byl pouze oheň a led, přes dávný úsvit věků plný bájných bytostí až k technické civilizaci dneška. Těšit se můžete na úžasné spojení krasobruslařů s nejlepšími akrobaty ve stylu moderního cirkusu.

Krasobruslařky se budou vznášet vysoko nad hlavami diváků a akrobaté předvedou své odvážné kousky téměř bez jištění přímo na ledové ploše. Magickou atmosféru Cirque de Glace doplňují ohromné projekce, hudba a energií sršící bubeník přímo na scéně, který každému výstupu dodává až rituální charakter.

Přijedou umělci z Ruska

Mezi hlavní umělce patří hvězdy ruské krasobruslařské školy - vítězové mnoha světových šampionátů, kteří spolu s artisty z celého světa zatančí nádherný příběh o zrození země. Mezi jinými můžeme jmenovat Olega Alekhnoviche, který se narodil v St. Petersburgu. Sám bruslí od svých čtyř let. Účastnil se mnoha mezinárodních juniorských soutěží a v roce 2000 vyhrál mistrovství Ruska.

Rinata Araslanova se narodila v Permu v oblasti Uralu, získala několik cen v mezinárodních soutěžích, byla čtvrtá na mistrovství Polska, vyhrála juniorský šampionát Ruska, byla druhá na francouzském šampionátu a získala mnoho dalších cen. Tito a několik desítek dalších bruslařů a artistů budou vyprávět příběh našeho světa. Dojemné jsou třeba scény z likvidace deštných pralesů, kde dva lesní dělníci na pozadí ohromné projekce vyhazují do vzduchu lesního ducha pomocí čínských tyčí. Představení ale končí s nadějí na nápravu a vírou v člověka a jeho schopnosti.

Autorka projektu

Vee Deplidge je producentkou společnosti Wild Rose (Divoká růže). V roce 1993 přišla s myšlenkou divadla na ledu, které bylo produkováno tak, aby bylo vhodné pro divadelní pódia. Když její show poprvé viděl monacký princ Rainier prohlásil: „Tohle je typ klasické rodinné show, kterou chce Monako hostit každoročně.“ Velký britský úspěch první samostatné produkce společnosti Wild Rose s názvem Russian Ice Stars (ruské ledové hvězdy, doslovný překlad), postupně vedl k mezinárodnímu úspěchu projektů producentky Vee Deplidge. Show se postupně předvedla ve vyprodaných sálech v Holandsku, Německu, Kypru, Hong Kongu, Austrálii, Novém Zélandu a Monte Carlu.

Vee Deplidge se narodila v malé vesnici v hrabství Yorkshire. Její cesta ji zavedla do leteckého klubu Sunderland Flying Club, kde byla později ředitelkou letecké školy. To až do prvních úspěchů v roli producentky. Mimo jiné produkovala koncerty a divadelní představení pro Syda Lawrence a jeho kapelu, baletní soubor The Bolshoi Ballet nebo britské turné Rudolph Nureyev. Vee Deplidge se intenzivně věnuje také charitě. Žije ve sto let starém vodním mlýně v severním Walesu. www.cirquedeglace.com