Cesta k radosti. Tak se jmenuje již třináctý ročník benefičního galakoncertu, který v sobotu 10. dubna od 17.00 hodin pořádá v libereckém Koloseu sdružení Czech Handicap spolu s Mezinárodním centrem Universium.

Představí se zde výkvět české pěvecké scény: legendy Jitka Zelenková s Josefem Lauferem, a k tomu ještě Martin Maxa. Jako hosté vystoupí sólisté pražské Státní opery barytonista Pavel Klečka a sopranistka Lucie Pražáková – Brožková. Na klavír zahraje Maxim Biriucov a zpívat budou rovněž Vrabčata, přípravka dětského pěveckého sboru Vrabčáci z Jablonce nad Nisou.

„Na klavír doprovodí Vrabčata Romana Halamová. Předneseme kratší blok, v němž se objeví například skladby Jede Mikeš na kole a Proč beránci nejdou k ovečkám a také skladba z muzikálu Nikola Šuhaj loupežník,“ zmínil Pavel Žur, předseda správní rady Mezinárodního centra Universium a také sbormistr Vrabčat.

Program doplní ještě vystoupení psů Navalo Praha a velká módní přehlídka agentury Rea Models. Programem budou provázet moderátor Eduard Hrubeš, šansoniérka Jana Rychtrová a další účinkující.

Během večera se uskuteční předání Ceny Lidství a Ceny Humanity za rok 2009. „Výtěžek z benefičního koncertu se využije na provoz chráněných dílen, které centrum Univerzium v Koloseu provozuje,“ upřesnil Žur.

Lístky vyjdou návštěvníky na stokorunu. Předprodej vstupenek je v libereckém Městském informačním centru nebo v pokladně Kolosea. Lze si je také zarezervovat na telefonním čísle 725 347 654. Bližší informace jsou na internetové adrese www.universium.cz.

Mezinárodní centrum Universium je obecně prospěšná společnost, která poskytuje sociální služby lidem se zdravotním postižením - dětem, dospělým a seniorům.

„Zatím provozujeme tři chráněné dílny a dvě další pracoviště, doplňkovou bezbariérovou dopravu a osobní asistenci. Tím poskytujeme pracovní příležitosti mladým i starším lidem se zdravotním postižením,“ uvádějí pořadatelé koncertu.

(Matyáš Taller)