Oblíbené představení Srnky se hraje už tuto neděli 2. září formou open air na náměstí před libereckou radnicí. „Hledali jsme představení, které by diváky dokázalo odreagovat i pobavit a komedie Srnky patří k divácky nejúspěšnějším titulům,“ zve ředitelka DFXŠ Jarmila Levko.

Představení pod širým nebem musí splňovat ale i některá další kritéria, jakými je například délka představení bez přestávky a technická náročnost stavby. „Jediné, nad čím jsme trochu váhali, je fakt, že hra je do 15 let nepřístupná, ale věřím, že to diváci vezmou v potaz,“ dodává Levko.

Srnky jsou příběhem outsiderů s kuriózními osudy. Jednou z postav je dirigent, který touží vystupovat v Japonsku a na Pražském jaru, ve skutečnosti však řídí orchestr při operetních představeních v Liberci. S jeho životem ještě víc zamává osudová nehoda s tragikomickými následky, která svede jeho kroky s dalšími nešťastníky, kteří proplouvají životem velmi neobvyklým způsobem: mykolog, který ze strachu z vlastní výšky chodí neustále ohnutý, takže v sobě objevil talent na hledání hub, vynálezce, který má na kontě řadu odmítnutých vynálezů, či úředník, který obsedantně podléhá svým erotickým fantaziím.

Součástí večera bude i slavnostní předání ceny popularity Liberecká Thálie, kterou před čtyřmi lety ve spolupráci s DFXŠ inicioval Liberecký deník. Držiteli ocenění jsou například Martin Polách a Tomáš Váhala, z tanečníků Jaroslav Kolář a Maria Gornalová, z pěvců cenu obdrželi Kateřina Jalovcová a dvakrát za sebou Livia Obručník Vénosová. „Zatím se sčítají hlasy a jsem velmi napjatá, komu divácké hlasy připadnou letos. V každém případě jsem ale velmi ráda, že se lidé v tak hojném počtu ankety zúčastňují. Je vidět, že divadlo v Liberci skutečně žije,“ dodává ředitelka DFXŠ.

Z novinek nadcházející sezóny upozornila na chystanou premiéru kabaretu Siamská trojčata, kterou o Liberci a přímo pro liberecké divadlo udělal tým Šumných měst Davida Vávry a Radovana Lipuse.