Organizátorem této projekce animovaného filmu je občanské sdružení Filmový klub Zoom v Liberci. „Promítání, které probíhá tuto sobotu, je v pořadí už čtvrtým pásmem, které naše sdružení do Liberce přivezlo. V minulém roce jsme promítali animované filmy jak pro děti, tak i pro dospělé. Všechny filmy, které bylo možné vidět, byly součástí programu festivalu AniFest 2009,“ řekl zástupce občanského sdružené Filmový klub Zoom, Ondřej Kyncl a dál poznamenal: „Jako občanské sdružení promítáme v Krajské vědecké knihovně už druhým rokem a naše činnost je financována z členských příspěvků a na některé akce jsme získali peníze z městských fondů. To se týká například naší další akce, což jsou Ozvěny Nisa film festivalu, který se pořádá v Žitavě a který se letos bude konat už potřetí.“

Občanské sdružení pořádá pravidelně každou druhou sobotu představení animovaných filmů pro předškolní děti . Proběhlo i pásmo animovaných hororů pro dospělé.

Spolupořadatelem tohoto dětského filmového klubu je i občanské sdružení Tulipan, které má v popisu své činnosti podporu osob se zdravotním postižením, zřizování a provoz chráněných dílen a vzdělávací a poradenskou činnost. Současně jde i o tréningové místo pedagogické fakulty Technické univerzity.

„Naše organizace akci podpoří doprovodným programem. Děti a jejich rodiče budou mít po shlédnutí pohádek možnost věnovat se i malování nebo si něco vyrobit,“ uvedla Zora Machartová, zástupkyně občanského sdružení Tulipan.

Co je AniFest ?

AniFest je mezinárodní festival animovaných filmů AniFest, který je jediným specializovaným soutěžním festivalem animované tvorby v České republice. V roce 2009 proběhl již 8. ročník tohoto festivalu. Každoročně se zde potkávají filmoví profesionálové, výtvarníci a milovníci animace z celého světa. Nemohou si nechat ujít tuto událost, která navazuje na slavnou tradici českého animovaného filmu a nabízí jedinečnou možnost seznámit se s tím nejlepším ze současné světové i české animované tvorby.

AniFest je ale také místem setkávání a příležitostí k oslavě a ocenění animované tvorby, která je specifickou uměleckou disciplínou. Letošní 9. ročník, který proběhne v Třeboni od 18. do 23. května, bude současně oslavou 100. výročí narození významného a nezapomenutelného animátora a filmového tvůrce Karla Zemana.