Ve středu 22. května se slaví mezinárodní Den botanických zahrad.

Barevné ráno.
Milujete fotografování a Jizerky? Zkuste své štěstí v tradiční fotosoutěži

V rámci této příležitosti se po celé republice konají v botanických zahradách nejrůznější akce pro návštěvníky. Také liberecká botanická zahrada nezůstala pozadu a zapojila se do oslav. U příležitosti tohoto významného dne zajišťuje vstupné do zahrady zdarma.

„Myslím, že si mnozí všimli, jak botanická zahrada za poslední měsíce ožila. Pod vedením pana ředitele Lenka pracovníci připravují veřejností vítané a velmi navštěvované akce. Věřím, že možnost volného vstupu o svátku botanických zahrad přivítají lidé neméně, a že je krása rostlin v zahradě přiláká k další návštěvě. Pokaždé je totiž zahrada díky různým dobám kvetení rostlin jiná,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu Libereckého kraje.

Návrat tisů do Libereckého kraje.
Návrat tisů do Libereckého kraje se podařil

Návštěvníci se mohou také těšit na nové přírůstky, konkrétně v Pavilonu B je nově k vidění sladkovodní ryba Skalára vysoká.

Navíc během příštího týdne, od pondělí 27. května, Botanická zahrada Liberec zahájí prodejní výstavu kaktusů od Klubu kaktusářů Liberec. Součástí bude také expozice, která předvede nejcennější vypěstované druhy samotných členů klubu.

Mohlo by vás zajímat: Dostihy a sázky jsou stálicí, do Libereckého kraje míří i zbrusu nová deskovka

Zdroj: Deník/Jiří Louda