Ve čtvrtek 17. února se tu konal rockový koncert dvou kapel. Předkapelou hlavního koncertu dánské dvojice Trust, byla liberecká čtveřice hardcore kapely Drom. Koncert začal s malým zpožděním, o to víc se do toho Drom opřeli.

Určitě nechtěli zůstat pozadu před očekávaným nářezem dánských Trust, kteří jsou ve své domovině považováni za jednu z nejprogresivnějších stoner rockový kapel. Liberečtí Drom do svých nástrojů tvrdě „šlapali“ a z počátku poloprázdný klub Barandoff se postupně celý zaplnil a lidé se dostávali do varu a svoje nadšení dávali hlasitě najevo.

Malý klub Barandoff se otřásal v základech, a to až natolik, že se jeho vibrace donesly na nedalekou služebnu policie, která neváhala poslat trojici statných strážníků. Vše proběhlo v poklidu a policisté situaci jen monitorovali. Během poslední písně kapely došlo několikrát k výpadku proudu a Drom tak za skandování publika skončili v nejlepším (na snímku dole).

A přišel hřeb večera A band called Trust (volně přeloženo: Kapela zvaná Důvěra; poznámka redakce). Předem se dalo očekávat, že dánská dvojice se převede, a bylo to tak od samého začátku. Kapela s sebou přivezla svou debutovou desku „From light into mass“, kterou vydal dánský label Play/Rec a další promo. Přestože se kapela Trust skládá jen ze dvou členů bez problémů rozhýbali všechny přítomné. Jejich osobitý rytmus, kytarové pasáže, hutné vokály a propracované bicí party nenechaly, myslím, nikoho na pochybách, že se v Liberci objevila kapela, která má svůj náboj.

Osobně jsem pocítil energii, kterou tahle nenápadná dvojice svým fanouškům na koncertech posílá. Trust jsou na turné po Evropě právě na podporu svého prvního alba. „Byla to náhoda,“ řekl organizátor koncertu Marek, „že se Trust v Liberci objevili. Jedna ze štací jejich turné jim vypadla, a tak jsme je okamžitě kontaktovali. Myslím, že se všichni přesvědčili, že to stálo za to.“ V rámci turné zahrají Trust v Čechách ještě 22. února v Českých Budějovicích.