Oblíbená cyklostezka Hřebenovka pod Výhledy prochází už od loňského roku výraznými opravami. V rámci první etapy nechalo město zrekonstruovat 300 metrů. Tento úsek patřil k nejhorším, byl věčně rozbahněný a cyklisti museli kola přenášet. Letos dělníci pracují na opravě dalších stovek metrů, až na hranice Václavic.

„Oprava spočívá v tom, že dělníci pomocí strojů sejmuli podkladní vrstvu a následně položili tři vrstvy štěrku. Nyní ještě dodělávají krajnice, aby to tady zkrátka bylo hezčí,“ řekl Jaromír Tichý z odboru rozvoje a dotací města Chrastava.

Smutná zpráva o úhynu samice lachtana přišla nečekaně z liberecké zoo.
Liberecká zoo smutní. Uhynula šestnáctiletá samice lachtana jménem Mano

„Již máme zpracovanou projektovou dokumentaci na 3. etapu opravy Hřebenovky. Jedná se o úsek od přístřešku až k hlavní silnici ve Vítkově. Letos chceme podat žádost o dotaci a s realizací oprav počítáme v příštím roce,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje a dotací Chrastavy Jakub Dvořák,

Dotace na kompletní opravu Hřebenovky poskytuje Liberecký kraj. Celkové náklady na druhou etapu oprav, tedy na úsek o délce 210 metrů, činí 532 tisíc korun.

Ještě připomeňme, že u stávajícího přístřešku pod Výhledy vyroste solární dobíjecí stanice, podobná té u cyklostezky Paradýz.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: V Hrádku nad Nisou vybudují nový park, usilují o zisk dotace

Zdroj: Město Hrádek nad Nisou