„I přesto, že už řada našich cykloturistů míří i přes hranice, stále je velká část těch, kteří hranici nepřekračují. I krajina a cyklotrasy u našich sousedů však nabízejí pěkné terény a zajímavé turistické cíle. A právě i jejich propagaci má sloužit Hvězdicová cyklojízda,“ uvedla náměstkyně cestovní ruch Libereckého kraje Květa Vinklátová.

Osm značených tras ze zemského okresu Görlitz a Libereckého a Ústeckého kraje povede hvězdicovitě do cíle. Podél tras se budou nacházet kontrolní stanoviště, která poskytnou možnost odpočinku a občerstvení. Cyklisté zde budou moci sbírat razítka do průkazu, aby se v cíli mohli zúčastnit oblíbené tomboly. Cyklisté také budou mít možnost využít aplikaci hvězdicové cyklojízdy, dostupnou na www.app.sternradfahrt.de a sbírat razítka v elektronické podobě, což jim účast v tombole také umožní.

Startovní místa osmi oficiálních tras se nachází v Rothenburgu, Boxbergu, Rietschen, Reichenbachu, Görlitz/Zgorzelec, Bautzen, Rumburku a Liberci. Odtud budou na důležitých křižovatkách značeny trasy do cíle u Olbersdorfského jezera. Kromě toho bude vyznačena okružní trasa z Olbersdorfu. Cyklisté budou moci jet do cíle i po individuálně naplánovaných trasách.

U Olbersdorfského jezera bude připraven zábavní program s hudbou, kulturní nabídkou a zajímavostmi pro děti i dospělé. Zajištěno bude také jídlo a nápoje. Pro ty, kteří by se chtěli po cestě osvěžit, se nabízí možnost vykoupat se v jezeře a teprve poté se vydat na zpáteční cestu.

Průběhy tras, kontrolní stanoviště a aktuální informace týkající se akce lze sledovat online. Leták je od poloviny května k dispozici ve všech turistických informacích a naleznete ho ke stažení na webových stránkách. Podrobné informace o trasách a příslušné GPX-tracky se nalézají také na internetové stránce www.sternradfahrt.de.

Mohlo by vás zajímat: Liberecká značka Visu mění cestování. Kempingové vestavby dobývají svět

Liberecká značka Visu mění cestování. | Video: Visu