Přelomovým rokem byl rok 2009, kdy Charlie Straight získala ceny Anděl za Objev roku, Album roku (She’s a Good Swimmer), Videoklip roku (Platonic Johny) a nominace na Objev roku v anketě Český slavík 2009. V následujícím roce kapelu ocenila i hudební stanice cenou MTV Best Czech/Slovak Act 2010.
Na tuto našlápnutou hudební partičku se můžou fanoušci těšit v kulturním domě Krystal v České Lípě. Charlie Straight zde zahrají v pátek 4. února od 19.00 hodin.

Charlie Straight

První zkouška Charlie Straight proběhla v hudební škole v Třinci srpnu 2006, kde také kapela vznikla. V roce 2007 kapelu na základě demosnímků objevil Michal Novák ze serveru Bandzone.cz. Ten se také stal producentem dlouho očekávané debutové desky She's a Good Swimmer. Její křest proběhl 17. června 2009 ve vyprodaném klubu Fabric v Ostravě. Deska kromě pochvalných recenzí v tisku[1][2][3] a příznivých ohlasů z hudební branže získala i zmíněná ocenění.

Pro Charlie Straight jsou charakteristická energická živá vystoupení a bezprostřední projev frontmana kapely Alberta Černého. Kapela se pohybuje na pomezí indie rocku a britpopu, definuje ji však zvuková a výrazová pestrost a precizní angličtina zpěváka Alberta Černého. Ten je také výlučným autorem hudby a textů všech písní.

Kapela vystupovala na většině z velkých festivalů v České republice a na Slovensku, jako je Colours of Ostrava, Rock for People, Sázava Fest, Benátská Noc a mnoho dalších.

V roce 2008 se účastnili podzimního turné s kapelou Kryštof, na jaře 2009 slavnostně otevírali pobočku mezinárodního řetězce Hard Rock Café v Praze a v roce 2010 v halách předskakovali Palovi Haberovi se skupinou Team.

V poslední době kapele hodně pomohl úspěšný muzikant Jan P. Muchow, ať už zmínkou v časopise Reflex, nebo soundtrackem k filmu Ženy v pokušení. Charlie Straight momentálně hledají producenta pro další desku a label v zahraničí.