Podobně jako v případě zmíněné hry Googling and Fucking se i Pipinky z plakátu hrály podruhé v klubu Barandoff. Svou druhou premiéru, a dnes už můžeme říci úspěšnou, měly Pipinky z plakátu v sobotu 19. února.

První uvedení hry v libereckých Městských lázních v říjnu loňského roku bylo nejen díky prostoru lázní impozantní a to také zřejmě v sobotu do klubu Barandoff přilákalo několik desítek diváků.

Hra Tomáše Dianišky se tentokrát věnuje tématu chlapeckých hudebních skupin, které zaznamenaly velký boom v devadesátých letech. Jen málokdo by si nevzpomněl na Backstreet boys nebo české Lunetiky. Jak Tomáš Dianiška v minulosti poznamenal, jeho snahou je věnovat se současným tématům, což jeho projektům dává čitelnost a srozumitelnost.

Téma chlapeckých kapel lámajících dívčí srdce a jejich narychlo kvašená hudební produkce zaplňující prázdné místo na trhu populární hudby je opravdu vděčným tématem. To se také potvrdilo během sobotního představení v klubu Barandoff.

Za zvuku notoricky známých melodií se začal odehrávat příběh (ne úplně) fiktivní chlapecké kapely. Pipinky z plakátu mají standardní problémy jako jejich předchůdci. Přišly o jedno člena a chtějí znovu zpět na vrchol. Chtějí znovu pocítit opojnost vřískajícího davu fanoušků, chtějí peníze, chtějí svůj život prožít jako jednu velkou párty. V klubu Barandoff se jim to podařilo.

Hra Pipinky z plakátu je v prvé řadě zábavou a skandující publikum to v sobotu potvrdilo. Současně jí nelze upřít i několik leitmotivů, které až tak veselé nejsou. To už je ale na jednotlivých divácích… „Pipinky z plakátu jsou pro nás takovým samostatným projektem. Určitě tuto hru nečeká stejný osud jako Googling. Nebude součástí programu libereckého divadla. Chceme si ji nechat pro sebe, protože nám umožňuje odpoutat se na chvíli od běžného divadelního provozu. Je to pro nás taková párty na klíč, kterou bychom chtěli hrát po klubech a jiných menších prostorech,“ říká ke hře Tomáš Dianiška.

Hru můžeme vidět znovu 18. března v Malém divadle v rámci komponovaného večera nebo dříve v Experimentálním studiu během divadelní přehlídky Na(ne)čisto, která se zde uskuteční ve dnech 9.-13. března.