Jedno z největších libereckých těles připravuje velkolepé zakončení letní sezóny. Během tří dní se zastaví ve třech českých městech. Tečku za Big Band Jamem udělá pod širým nebem na Náměstí Edvarda Beneše v Liberci, kde už se představil loni.

Big'O'Band je dynamické těleso, nikdy nestojí a stále se někam rozvíjí, kam chcete dál směřovat, jak jste se za posledních pár let změnili?„Big'O'Band udělal za posledních třeba 5 let strašně práce. Myslím, že jsme si všichni uvědomili, že za celkovým dojmem z kapely nestojí jeden dobře hrající jedinec, nebo dva, ale kompletně fungující stroj na energii. Furt je cesta dál a jsme na začátku. Snažíme se být nejlepší a jednou toho třeba dosáhneme. Všechny kroky jsou důležité, včetně těch, které se nepovedou."

„Jako vždycky se můžeme těšit na večer nabitý tanečními peckami, nejsoučasnější aranže šité orchestru přímo na míru a zahrané s vášnivou láskou. Nebudou chybět hity Bruno Marse, Michaela Jacksona nebo Jamiroquai," slibuje kapelník Marek Ottl a dodává, že celé náměstí bude opět tančit.

Před létem se Ottlův big band uvedl zajímavou spoluprácí s legendární kapelou Těla v největším libereckém sále Home Credit Areně. Zručné aranže kapelníka Marka Ottla rozezněly chytlavé písně Luboše Beránka novou dynamikou.

The Bug Orchestra

Na svůj večírek si Big'O'Band pozval zahraniční hosty – orchestr stejné váhové kategorie – The Bug Orchestra ze slovinského Marezige. „Host ze Slovinska je velmi podobného založení, hraje například úpravy Nirvany," doplnil Ottl.

The Bug Orchestra vede vynikající kapelník, skladatel a trombonista Dennis Beganovich, který libereckému orchestru napsal autorskou píseň s názvem Waiting for You. „Co se autorského repertoáru týče, jsme na startu. Ano, rádi bychom jej časem rozšiřovali. Nicméně to rozhodně neznamená, že přestaneme hrát plesy. To je a v dohledné době zůstane naší hlavní náplní. Spolupráce s Dennisem bude ale jistě dlouhodobá a naši fanoušci se mohou těšit i na naše vlastní skladby," nevylučuje vznik dalšího autorského repertoáru kapelník.

Premiéra videoklipu

Videoklip k písni bude mít premiéru právě na Big Band Jamu. Natáčel se například na Sychrově, ve sklářských hutích, na Ještědu nebo v Krajské vědecké knihovně.
Měl by ukázat nenapodobitelnou sílu živé hudby, která dokáže spojit lidi k nevšednímu zážitku souznění kdekoli na světě. Hudebníci se ve videoklipu projeli i v historické tramvaji, kterou Big'O'Bandu zapůjčil liberecký Boveraclub.

Hlavní roli ve videoklipu obsadil tvůrce skladby Dennis Beganovich. Hraje cizince, který objevuje specifické kouzlo Libereckého kraje.
Big band touto cestou chtěl skladateli poděkovat za hudbu, kterou pro něj složil, a zároveň ho představit i českému publiku.

„Videoklip jsme ale točili s celým orchestrem. Žádné křoví. Samé hlavní role. Hlavně velké. V Big'O'Bandu je vždycky všechno velké. A jako třešničku na dortu pro naše milé fanynky jsme k natáčení přizvali i skvělého herce a gentlemana Jarka Hylebranta. V takové roli ho ještě neviděly! Je taková převleková. Hraje totiž ženy, děti a psy," nastínil Marek Ottl.

Big Band Jam libereckého orchestru vyvrcholí na hlavním libereckém náměstí v pátek v 19.30.

Big Band Jam tour 2015

Dnes 9. září od 20.00
Lucerna Music Bar Praha

Čtvrtek 10. září od 19.00
Kulturní dům Crystal Česká Lípa

Pátek 11. září od 19.30
open air Náměstí E. Beneše
Liberec

Big'O'Band

je liberecký big band, který ke svému řemeslu přistupuje s moderní vizí. Nechce být zkostnatělým tělesem, které hraje stále tytéž písně v zastaralých úpravách. Repertoár kapely dnes zahrnuje především soudobou tvorbu, i když neopouští ani od tradičních bigbandových skladeb. Big'O'Band se nebojí vystoupit z řady a chopit se neotřelých aranží, nebojácně vstupuje do vod nejen popu, ale i rocku, funky a obecně hudby, která je blízká především mladší generaci a uším s širokým hudebním záběrem. Od mnoha dalších bigbandů se odlišuje hlavně pocitem, který zůstává v posluchačích a návštěvnících akcí, na kterých Big'O'Band hraje. Pocit uvolněné atmosféry a energicky stráveného času.