Téměř vánočně laděný jazzový večer si pro vás na pátek připravil liberecký jazzový klub. Po třech letech se v Liberci uskuteční koncert jazzového varhaníka. A ne ledajakého. Nebude jím nikdo jiný než Američan Brian Charette, kterého doprovodí Libor Šmoldas na kytaru a Tomáš Hodzek na bicí.

Americký klávesista Brian Charette, stabilní spoluhráč Laca Dezciho, hrával a nahrával s celou plejádou skvělých jazzmanů od Loua Donaldsona přes Chaka Khan, Cindy Lauper a Michaela Bubleho až po Joni Mitchellovou.

Dvakrát byl nominován na Grammy. Vyučuje harmonii, orchestraci a hru na piano či klávesy po celém světě a píše odborné články pro Keyboard Magazine.

Prestižní časopis „Jazz Times" nazval Briana Charetta jedním z nejlepších hráčů na Hammondy B3, muzikantem s novým, invenčním a inovativním přístupem k dnes již klasickému nástroji. Keyboard Magazine zase říká: „Pokud se obáváte o budoucnost jazzové hudby, poslouchejte Briana Charettea," a žurnalista Edward Blanco ze serveru e-jazzrevies nazval Brianovu hru virtuózní…

Letos si Brian Charette postavil vlastní projekt, který České a Slovenské republice představí. V něm ho doprovázejí dva mladí čeští hráči.

„Libor Šmoldas je přední mladý jazzový kytarista a skladatel. V Liberci nebude vystupovat poprvé a důvodem pozvání je jeho spolupráce s americkým varhaníkem Brianem Charettem.

Trio natočilo pro New Port Line CD, jehož poslech mne přivedl k rozhodnutí muzikanty do Liberce pozvat," říká organizátor libereckých jazzových produkcí Jiří Kabelák.

Koncert slavného amerického varhaníka se koná v pátek 7. 12. v Severočeském muzeum v Liberci. Začátek je v 19.00 hodin, vstupné 300 korun.