Stodvacetičlenné těleso se do sportovních hal vrátilo po dvou letech se sólisty Vadimem Ananěvem a Borisem Dyakovem a navíc se speciálním hostem Valérií „Lery" Kurnuškinou, teprve osmiletou sólistkou, jejíž vystoupení sklízí ovace ve stoje.

V Liberci se představí v pondělí. Jako tradičně se souborem zazpívají čeští interpreti: tentokrát pozvání přijaly Helena Vondráčková a muzikálová diva Michaela Nosková.

Program nabídne kromě očekávané ruské klasiky Kalinka a Kaťuša také populární operní árie Verdiho a Pucciniho anebo lidovou romanci Oči čiornie, kterou měl na repertoáru i Luciano Pavarotti.

Helena Vondráčková

S Helenou Vondráčkovou početný ansámbl zazpívá hit z muzikálu Mamma Mia! The Winner Takes It All od skupiny ABBA (s českým textem A ty se ptáš, co já) a s Michaelou Noskovou připomenou rockovou baladu legendárních Queenů, Who Wants To Live Forever.

Alexandrovci se veřejnosti poprvé představili 12. října 1928. Tehdy se jmenovali Soubor rudoarmějské písně a tvořilo ho 12 mužů osm zpěváků, dva tanečníci, harmonikář a recitátor.

Soubor založil hudební skladatel, dirigent, sbormistr a pedagog Alexandr Vasiljevič Alexandrov, mimo jiné autor sovětské i současné ruské státní hymny, který stál v jeho čele až do své smrti v roce 1946.

Dvě stovky členů

Od té doby nese proslulý soubor jeho jméno Akademický soubor písní a tanců Ruské armády A. V. Alexandrova.

Dnes má 200 „zaměstnanců", skládá se z orchestru, pěveckého a tanečního sboru a ve vyprodaných sálech sklízí bouřlivé ovace po celém světě.

Po rozpadu Sovětského svazu vystupovali mimo jiné před papežem Janem Pavlem II., zpívali na soutěži Eurovize, na festivalu v San Remu a také na koncertech s finskou hudební skupinou Leningrad Cowboys. Jsou interprety ústřední skladby skupiny Beatles z filmu Hon na ponorku a v Česku vokálně doprovodili Karla Gotta, Lucii Bílou nebo Báru Basikovou.

Alexandrovci v Liberci

hosté:

Helena Vondráčková

Michaela Nosková

Kdy: pondělí 19. října

od 19 hodin

Kde: Home Credit Arena

Liberec

Vstupné:

v cenách od 290 do 1490 Kč