Toto místo je plné děl od světoznámých výtvarníků a designérů. Zároveň zde můžete ochutnat kulinářské speciality a zhlédnout sklářskou výrobu v přímém přenosu, součástí muzea je totiž Sklářská restaurace a huť.

Ajeto nabízí i individuální školící kurzy. Pokud někoho výroba skla zaujme, může využít místní školy, kterou založil a od roku 2003 provozuje světově uznávaný sklář Petr Novotný. Zde se pod vedením špičkových sklářů můžete v rámci kurzu naučit základy práce se sklem. Kurz stojí přibližně tři tisíce korun, probíhá v odpoledních a večerních hodinách a jeho absolventi si mohou své výrobky následující den odvézt.

Individuální přístup umožňuje volbu náročnosti a délku trvání dle zájmu a schopností klienta. Petra Novotného si žádají na školení mistři skla z USA, Japonska i dalších zemí.

Petr Novotný spolupracuje s předními světovými skláři a designéry. Odborníci jej řadí ke třem světovým celebritám v oblasti sklářského uměleckého řemesla, jako jsou Lino Tagliatpietra a Murano z Itálie a William Morris z USA. Návštěva toho místa rozhodně stojí za to. Více informací na webových stránkách: www.ajetoglass.com