Současné plány zatím tak velkolepé nejsou, ale koncerty, na kterých dostávají možnost liberecké kapely, jsou velkou šancí pro libereckou kytarovou scénu. Už jenom díky tomu, že jsou tyto středeční koncerty pro návštěvníky zcela zdarma.

Více již v krátkém rozhovoru s hlavním pořadatelem Achtung Mittwoch Vladimírem Vrabcem.

Kytarová hudba nemá v Liberci na růžích ustláno. Jaká pro vás byla hlavní motivace pro pořad typu Achtung Mittwoch?

Především jsme chtěli naučit opět chodit lidi do Casta Clubu na rockové koncerty. V druhém plánu pak samozřejmě podpořit místní scénu. Každá kapela přinese své fanoušky a ti zase dostanou zdarma možnost poznat někoho jiného. Mám totiž pocit, že v Liberci spolu jinak kapely moc nespolupracují.

Achtung Mittwoch nemůže žít ze vstupného, neboť je vstup pro fanoušky zdarma. Jakým způsobem tyto koncerty financujete?

Velkou pomocí je nám v tom podpora města, od kterého jsme obdrželi zatím na všechny díly pořadu Achtung Mittwoch grant z kulturního odboru. Což nám zatím vždy stačilo.

Achtung Mittwoch pořádáte jako Koloseum Projekt. Zkus lidem představit, co to vlastně Koloseum Projekt je a jak vzniknul?

Koloseum Projekt vzniknul na základě naší touhy uspořádat koncert Katatonie. Ten sice po finanční stránce moc nevyšel, rozhodně jsme však svou snahu nevzdali a poukoušíme se i dál pořádat v Liberci a okolí další koncerty.

V poslední době navíc koketujeme s myšlenkou, že se začneme zabývat také bookingem pro kapely a budeme pro ně domlouvat turné po českých klubech.

První vlaštovkou jsou This aint vegas, kteří hrají v Casta Clubu dnes večer a potom vyrážejí na celorepublikové turné. To sice není jen naše práce, ale svou měrou jsme k tomu také přispěli.

Teď už jen poslední otázka. Jak dlouho vlastně chceš Achtung Mittwoch v programu Casta Clubu udržet?

Alespoň do konce roku 2008. Vše by mělo přitom vyvrcholit druhým ročníkem Festivalu na Hradbách.
Chystáme dvě pódia a tak doufáme, že vše klapne jak má.