Ta v úterý zavítala do Eurocentra v Jablonci nad Nisou a 4. listopadu se představí také v prostorách libereckého Kolosea. Představení provede posluchače nejzajímavějšími momenty Śimánkova pobytu v kanadské divočině.

Zde společně se svou ženou Lenkou a synem Jakubem žil cestovatel ve vlastnoručně postaveném srubu obklopen horami, dvě stě kilometrů od nejbližšího lidského obydlí.

„Jedinými sousedy nám byla divoká zvířata, se kterými nebylo často jednoduché se sžít. Museli jsme je však akceptovat a snažili se je tolerovat,“ řekl Leoš Šimánek.

Diashow Leoše Šimánka doplní také zcela nová fotografická publikace nazvaná Na kanadském severu – Zpátky do divočiny. Knihu bude možné zakoupit přímo na představení, nebo ve všech knihkupectvích v Čechách i na Slovensku.

Cestovatel, který víc než polovinu svého života strávil cestováním a na různých expedicích, se narodil v roce 1946 v Chocni ve východních Čechách.

Nyní, po letech, bydlí opět ve své vlasti na severovýchodě Čech, odkud vyráží s manželkou, synem a dcerou za přírodními krásami planety.

Původním povoláním stavební inženýr se od roku 1975 věnuje cestopisné literatuře jako autor i fotograf.

Je známý v mnoha zemích svými fotoreportážemi a cestopisnými publikacemi s bohatým obrazovým doprovodem, který bude i největším lákadlem jeho diashow.