Hru Přijel bílý medvídek napsala kmenová autorka divadla, nositelka Ceny Alfréda Radoka a někdejší dlouholetá dramaturgyně Iva Peřinová. Pohádka je jejím už bezmála čtyřicátým autorským kusem.

„Nejenže princezna lyžuje a princ skáče na lyžích. Navíc se v inscenaci objeví lední medvídci a celá pohádka se hraje ve sněhobílé dekoraci,“ řekl dramaturg Naivního divadla Vítek Peřina.

Novou inscenaci nastudoval stejný tvůrčí tým, který je podepsaný pod populárními Čerty z Ještědu. Režíroval ji Zdeněk Peřina, autorem výpravy je Jana Smetanová a hudbu složil Miroslav Ošanec.

Bílý lední medvídek se do děje pohádky zatoulá až z dalekého Eskymácka. Marně hledá cestu domů. Pomůže mu princezna? Nebo snad její ženich – princ?

„Pohádku jsme nastudovali pro nejmenší diváky, pro děti z mateřských školek a žáky prvních tří tříd základních škol,“ uvedl dramaturg divadla.

„Inscenace se zlehka pohybuje na tenké hraně mezi bláznivostí a poetičností. Příběh vypráví jak loutky – marionety, tak projekce komiksů a k tomu ještě živí herci. Je to naživo animovaná pohádka,“ dodal.

V inscenaci Přijel bílý medvídek hrají Karolína Nižníková, Markéta Sýkorová, Helena Fantlová nebo Michaela Homolová, Marek Sýkora a nový člen souboru Petr Vydarený.