Multimediální přednáška v Centru Babylon seznámí čtenáře a obdivovatele Ericha von Dänikena s jeho celoživotním dílem. Autor během ní představí všechna místa, na kterých prý našel důkazy pro své teorie o vlivu mimozemských civilizací.

„Návštěvníci se mohou těšit například na nové informace týkající se peruánské plošiny Nazca. Zde se nám podařilo najít pás krystalického skla, který mohl vzniknout jedině dotykem a za velmi vysokých teplot. Proto vím, že v této lokalitě není vše v pořádku. Nevím přesně co, ale rozhodně to budu dál zkoumat,“ řekl na pondělní tiskové konferenci Erich von Däniken.

Dvaasedmdesátiletý spisovatel prý kvůli svému výzkumu nalétá ročně přes 100 tisíc kilometrů a mimo domov tráví osm měsíců v roce.

„Musím říci, že už mě neustálé cestování unavuje. Současné dopravní prostředky jsou pro mě navíc stále ještě pomalé,“ posteskl si Erich von Däniken.

Nejméně práce mu tak dává samotné psaní. Poslední knihu, která má 250 stran, totiž napsal během šesti týdnů. Daleko více času proto věnuje bádání a besedám se čtenáři, spolupracuje při tom s archeology, astronomy nebo genetiky. Sám financuje výzkum drážďanských vědců na peruánské plošině Nazca, chtěl by prozkoumat chodby pod Cheopsovou pyramidou a objasnit záhadu kovové knihovny v Ekvádoru.

„Nové objevy, které jsme učinili v kovové knihovně v Ekvádoru, popisuji ve své nové knize Chybně informováni, kterou v Liberci také představím,“ poznamenal Erich von Däniken.

Dänikenova hvězda vyšla před téměř 40 lety díky jeho prvotině Vzpomínky na budoucnost, v níž autor poprvé zformuloval hypotézu, že naši planetu v dávné minulosti navštívili mimozemšťané.

Předvídal také, že genetické manipulace a klonování se brzy stanou realitou. Dänikenovy myšlenky mají mnoho příznivců, ale také kritiků z řad laiků i vědců, kteří spisovatele a záhadologa považují za diletanta a mystifikátora. Erich von Däninken přiznal, že v minulých knihách objevil vlastní chyby, které také sám zkorigoval.

„V mých prvotinách se samozřejmě chyby objevují. Bylo to dané především mou důvěřivostí a snad až přilišním zápalem pro věc. Moje základní myšlenka o tom, že do rozvoje naší společnosti zasáhla mimozemská civilizace se nikterak nezměnila. Právě naopak. Čim více toho vím, tím více jsem o tom přesvědčen,“ dodal Erich von Däniken.