Malované obrázky, batikovaná trička, koláže, tisky na ručním papíře a plastiky by totiž v nynějším počasí stejně dlouho v původním stavu pod širým nebem nevydržely.
„Tábor jsme pořádali už počtvrté. Není důležité, jestli je někdo výtvarně nadaný nebo ne. Našim cílem bylo, aby děti poznávaly radost z tvorby a užívaly si jí. Nemusely nutně vytvářet krásné věci,“ vysvětlila lektorka Jana Heřmanová.
Tábora se zúčastnilo 13 školáků. Letos organizátoři děti zasvěcovali do tajů kubismu, do vztahů mezi barvami a tvary. „Také jsme si prohlídli výstavu loutek.
Ta děti hodně inspirovala. Figurky jsme tvořili z dostupných materiálů, jako jsou pet láhve, fólie, izolepa. Děti vymýšlely, co všechno se s tímto materiálem dá udělat,“ zdůraznila Jana Heřmanová.
Čůrající Ufon vzbudil zájem
Společné téma pojmenovali slovem Robotárna, proto také mezi prostorovými objekty převažovali roboti. Velký zájem vzbudila figurka, nazvaná Čůrající Ufon. Postavičkou vedla průhledná trubička, kterou skutečně z Ufona vytékala kapalina.
„Ufona jsme vymyslely s kamarádkou. Měly jsme trubku a uvažovaly, co s ní. Tak jsme přišly na našeho Čůrajícího Ufona,“ prozradila dvanáctiletá autorka Kateřina Štefelová z Liberce. „Na táboře jsem letos byla už podruhé. Malování mne baví, chodím na ZUŠ do výtvarného kroužku,“ dodala.
Ufoni sice mezi figurkami převažovali, ale nechyběla zde ani Moucha poletuška s kelímky na zádech. „Je výborné, že si děti za tak krátkou dobu přičichnou k výtvarné tvorbě,“ poznamenala Petra Křečková z galerie.