Předchozí
1 z 7
Další

Podívejme se nejprve na výsledky malé ankety, kterou Liberecký deník na svém webu na toto téma v minulých dnech uspořádal. Takto hlasovali čtenáři.

AnketaZdroj: Deník

Jan HruškaZdroj: Archiv osobnostiJan Hruška, lídr Pirátů

Posudek ČVUT jasně říká, že je třeba začít okamžitě jednat. Vana bazénu prosakuje, střechou zatéká, technologie dosluhují. Není čas odkládat rekonstrukci. Vzhledem k finančním možnostem města se jeví jako rozumné opravit plavecký bazén po etapách.

Šárka PrachařováZdroj: Archiv osobnostiŠárka Prachařová, lídryně ANO 2011

Především by mělo jít o efektivní rekonstrukci pro naplnění hlavního účelu funkce bazénu, a ne jít cestou nákladné repliky, kterou prosazuje architekt. Ano, je to na obrázku krásné, ale rekonstrukci to ještě více prodražuje, i tak to bude finančně velmi nákladné a každá úspora se počítá. Prověřovala se i možnost postupné rekonstrukce, ale ta dle odborníků není dobrou cestou. Nové vedení města bude muset také prověřit dotační možnosti.

Jaroslav ZámečníkZdroj: Archiv osobnostiJaroslav Zámečník, lídr Starostové pro Liberecký kraj společně s TOP 09 a KDU-ČSL

Jsme pro celkovou rekonstrukci plaveckého bazénu, tak aby zůstal centrem sportu a odpočinku pro občany. Nyní máme čas na důkladnou přípravu projektové dokumentace, tak abychom se vyhnuli například vícepracem a také není ideální doba pro stavbu, nemuseli bychom dostat žádné nabídky. Proto čas využijme na důkladnou přípravu, plánování i financování.

Martin HozaZdroj: Archiv osobnostiMartin Hoza, kandidát ODS společně se Sportovci

V případě bazénu se nabízejí dvě varianty. Buď se současný bazén zrekonstruuje anebo se případně postaví nový na zelené louce. V tuto chvíli je levnější a rychlejší varianta stavba nového bazénu, protože jakákoli rekonstrukce je vždy výrazně dražší a náročnější cestou. Dalo by se využít areálu Sportparku, kde by bylo vše celé propojené.

Zuzana KocumováZdroj: Archiv osobnostiZuzana Kocumová, kandidátka Liberec otevřený lidem

Už nyní se tady staví obrovský obrázkový pomník za miliardu, na který město nemá a nejspíš mít nebude. Už teď jsme ztratili čtyři roky a možná se dostaneme do stavu, kdy se děti nebudou mít kde učit plavat, plaveckému oddílu vypadne celá jedna generace a neustále se odkládá skutečné řešení, byť malé. Byť je to za méně peněz, ať se řeší aktuální problém, ať je bazén řešený udržitelně a dělá se to, na co město má peníze.

Co u vás rozhodne komunální volby 2022Zdroj: DeníkCo rozhodne volby u vás? Zapojte se do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. To jsou věci, které vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku