Zdroj: Deník„Věřil jsem, že postoupím do druhého kola, věřil jsem, že postoupím z prvního místa a je to podle mého očekávání. A jako soupeřku jsem očekával soupeřku z ANO,“ okomentoval výsledek prvního kola Michael Canov. Nyní se už chystá na boj v nadcházejícím druhém kole, které bude příští týden.

Už od pondělí opět vyrazí do liberecký ulic a bude rozdávat svoji vizitku se „sichrhajskou“, která je v těchto volbách jeho symbolem. Oslovit chce voliče také prostřednictvím diskuzí anebo sociálních sítí. „Věřím, že mě podpoří i voliči kandidátů, kteří nepostoupili do 2. kola. Především pak voliči paní Martiny Motshagen, která kandidovala za koalici SPOLU, ale nepohrdnu ani hlasy těch voličů, kteří vhodili v prvním kole hlasy panu Svatopluku Holatovi,“ poznamenal Canov.

Nadšení z postupu neskrývá ani kandidátka ANO. „Já jsem spokojená s výsledkem prvního kola. Bude to souboj a já se na něj těším,“ řekla v výsledku první kola Loučková Kotasová. Má připravenou strategii, ale předem ji prozrazovat nechce.

„Chtěla bych zejména poděkovat všem, kteří mi dali hlasy. Moc si toho vážím a prosím všechny, jestli to jen trochu půjde, aby šli lidé volit, ať už se rozhodnou pro kohokoli,“ vyzvala Kotasová.