Lídrem kandidátky je Jaromír Baxa, pedagog a dlouholetý člen libereckého zastupitelstva. Spolu s ním se do boje o zastupitelská křesla vydávají lidé z LoL, Změny pro Liberec a libereckých Zelených. „Naše kandidátka navazuje na naši spolupráci na projektu Pro krajinu do krajských voleb, stejně jako na práci Změny pro Liberec, se kterou byla řada z nás spojena. Jdeme do boje s ambicí uspět, vrátit se do vedení města a realizovat program, který právě připravujeme,“ uvedl Baxa.

Spolu s ním se budou o hlasy voličů ucházet například sportovkyně a rovněž letitá členka zastupitelstva Zuzana Kocumová, učitelka Radka Benešová, zakladatelka iniciativy Rodiče za klima Liberec Anna Kšírová, profesor liberecké univerzity Josef Šedlbauer, Jan Stárek, ekonom zabývající se zejména problematikou úspor energie, dále předseda zastupitelského klubu Změny pro Liberec Jindřich Felcman, Jindřich Gubiš ze Spolku za estetiku města a rovněž stávající městský zastupitel a mnozí další.

Ambicí uskupení Liberec otevřený lidem je získat minimálně deset mandátů v novém zastupitelstvu. „Chceme, aby naše síla byla skutečná síla na radnici,“ podotkl Baxa.

Kandidáti si vybrali několik stěžejních témat jimž se chtějí věnovat a zdůrazňují především, že město má být místem pro život lidí, a to také chtějí prosazovat. Nejsou zastánci megalomanských projektů, ale zejména menších způsobů vylepšování, které bude efektivní a rozprostřené po celém Liberci a nejen na vybraných místech.

Novými prioritními tématy jsou pro LoL drahé energie a co se s tím dá udělat, letitý problém sídlišť a parkování a víc míst ve školách jako cesta ke kvalitnějšímu vzdělávání.