Zdroj: Deník„Stvrdili jsme dnes podpisem dohodu s tím, že budeme nadále postupovat společně. Koaliční smlouvu bychom chtěli mít hotovou do týdne,“ informoval Jaroslav Zámečník. Zda budou na liberecké radnici vládnout v koalici pouze tato dvě hnutí ještě není definitivní. Každopádně primátorem bude lídr vítězné strany v každém případě.

„Pokud bude třeba, budeme případně společně hledat třetího partnera, pokud se ukáže, že to pro další rozvoj města bude nezbytné,“ doplnila jednička kandidátky ANO Šárka Prachařová.

Výsledky voleb v Liberci

GrafikaGrafikaZdroj: Deník

Zástupci SLK a ODS ve čtvrtek v podvečer podepsali Dohodu o přípravě koaliční smlouvy.Zástupci SLK a ANO ve čtvrtek v podvečer podepsali Dohodu o přípravě koaliční smlouvy.Zdroj: ANOObě hnutí dnes společně našla cestu na základě toho, že se jim podařilo najít protnutí v prioritách obou programů. „Primárně nám šlo právě o ten program, následně budeme diskutoval o obsazování funkcí,“ dodala Prachařová.

V Liberci zvítězili Starostové pro Liberecký kraj s výsledkem 28,21 % a získali v zastupitelstvu 12 křesel z 39. Druhé je ANO 2011 se ziskem jedenácti mandátů a výsledkem 26,22 %, třetí je Liberec otevřený Lidem, který má 6 zastupitelů. V zastupitelstvu ještě usednou zástupci ODS společně se Sportovci (4 mandáty), čtyři zastupitele bude mít i Svoboda a přímá demokracie (SPD) a dvě pozice obsadili také Piráti.