„Jednání neustále probíhají,“ potvrdil lídr Starostů Jaroslav Zámečník. Pouze v jeho případě je už jasné, že bude i další čtyři roky ve funkci primátora Liberce. Kromě toho chtějí od počátku jednání posty náměstků také pro Ivana Langra a Jiřího Janďourka.

ANO se ke konkrétním jménům nevyjadřuje, nicméně má prý připravené odborníky vhodné pro všechny resorty.

Výsledky voleb v Liberci

GrafikaZdroj: Deník

Dnes, tedy v pátek 7. října, se opět schází oba týmy nad zněním koaliční smlouvy. „Koaliční jednání pokračují v pracovní rovině, kdy se ladil průnik programů, k tomu příslušné gesce a následně jejich odborné obsazení,“ uvedla k průběhu jednička hnutí ANO Šárka Prachařová.

Vyloučeno stále není, že bude přibraný do vládnoucí koalice ještě třetí subjekt. „Je to stále otevřené,“ doplnila Prachařová.

V Liberci zvítězili Starostové pro Liberecký kraj s výsledkem 28,21 % a získali v zastupitelstvu 12 křesel z 39. Druhé je ANO 2011 se ziskem 11 mandátů a výsledkem 26,22 %, třetí je Liberec otevřený Lidem, který má 6 zastupitelů. V zastupitelstvu ještě usednou zástupci ODS společně se Sportovci (4 mandáty), čtyři zastupitele bude mít i Svoboda a přímá demokracie (SPD) a dvě pozice obsadili také Piráti.