Primátorem byl zvolen už podruhé Jaroslav Zámečník za Starosty pro Liberecký kraj. Ostatní pozice náměstků si rozdělily mezi sebou všechny subjekty, které tvoří novou koalici ve vedení města, tedy Starostové společně s TOP 09 a KDU-ČSL, ODS, ANO 2011 a Piráti. Statutární náměstkyní primátora se stala Šárka Prachařová za ANO, která je novou náměstkyní pro strategický rozvoj a dotace.

Zdroj: DeníkVznikly ještě pozice náměstek pro architekturu, veřejný prostor a dopravní stavby, kterým se stal Jiří Janďourek (SLK), náměstek pro kulturu, školství a cestovní ruch je Ivan Langr (SLK), náměstek pro technickou správu a informační technologie Jiří Šolc (ANO), náměstek pro územní plánování a majetkoprávní záležitosti Adam Lenert (ANO), náměstek pro majetkovou správu, sport a sportovní infrastrukturu Petr Židek (ODS).

Neuvolněné pozice náměstků obsadili Martina Teplá (ANO), která má v gesci sociální věci a Jan Hruška (Piráti), jež je náměstek pro městské bydlení a Agendu 21.

Zleva: Jan Hruška (Česká pirátská strana), Šárka Prachařová (ANO 2011), Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj), Petr Židek (ODS).
Koaliční smlouva je podepsaná. Liberec nově povede čtyřkoalice

Hned úvod zastupitelstva se nesl v duchu dotazů opozice, která žádala vysvětlení, proč bude tolik náměstků a jak zasáhne nové rozdělení do chodu města.

Statutární náměstkyní primátora je nově Šárka Prachařová za ANO.Statutární náměstkyní primátora je nově Šárka Prachařová za ANO.Zdroj: Deník/Freiwilligová Blanka"Je pravděpodobné, že se budou dělat organizační změny na magistrátu, které souvisí s nově rozdělenými pozicemi," potvrdil primátor Jaroslav Zámečník. Podle zástupců koalice by novým rozložením mělo město fungovat lépe. "Byli bychom rádi, kdyby organizační změny byly funkční od 1. ledna," doplnil náměstek Petr Židek.

Mimo jiné zastupitelé nové koalici také připomněli, že dosud neviděli znění Programového prohlášení. To se podle nového vedení města připravuje a bude představeno v následujících dnech.