Největší zastoupení na kandidátce má nejsilnější ze tří stran SLK, zbývající dvě strany mají v první a druhé desítce po čtyřech kandidátech. „Máme za sebou úspěšnou spolupráci všech tří uskupení a chceme na ni navázat. V minulých volbách jsme získali 31,1 procenta hlasů a šestnáct mandátů v zastupitelstvu z celkem 39. Budeme rádi, když posílíme a věříme v to,“ řekl Zámečník.

V první desítce kandidátky se objevují známá jména stávajících zastupitelů a aktivně působících lidí, současný náměstek primátora Ivan Langr, starosta Vratislavic Lukáš Pohanka, náměstkyně hejtmana Květa Vinklátová, zastupitelé Hana Zemanová nebo Jakub Vytiska, Jan Marek a Robert Korselt. Objevují se tam ale i dva nováčci, Anna Provazníková, která je nyní zastupitelka za Liberecký kraj a Lukáš Hájek.

Kandidující uskupení přijeli v rámci představení kandidátky podpořit i předsedové hnutí a stran, za SLK Martin Půta, za KDU - ČSL Marian Jurečka a za TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Naší ambicí je pokračovat ve spojení jako vládní koalice i na dalších místech, což se v Liberci povedlo,“ řekla Pekarová Adamová.