Zdroj: DeníkStarostové obsadí místo náměstka pro kulturu, školství a cestovní ruch, na které je navržený Ivan Langr. Novým náměstkem pro architekturu, veřejný prostor a dopravní stavby bude Jiří Janďourek. Rozdělení funkcí ještě musí potvrdit zastupitelé. Šárka Prachařová, která vedla do voleb kandidátku ANO, se stane statutární náměstkyní pro strategický rozvoj a dotace. Role náměstka pro technickou správu a informační technologie se chopí v dalším volebním období opět Jiří Šolc. Ze stejné strany je doplní Adam Lenert jako náměstek pro územního plánování a majetkoprávní záležitosti a Martina Teplá, která bude mít na starost sociální záležitosti.

„Naše práce bude vycházet z naplňování volebního programu. V době, kdy se dávala dohromady koalice, jsme se snažili dbát na programové průniky a případně zajímavá programová doplnění,“ zdůraznila Prachařová.

Radnice a magistrát v Liberci
V Liberci se stále jedná, ve hře je možnost třetího partnera vládnoucí koalice

Čtyřkoalice by ráda volební období končila se 150 novými městskými byty, chce dokončit tři projekčně připravené stavby (Vítězná ulice, Sokolská ulice a Nová Pastýřská) a navázat na rekonstrukci liberecké přehrady a na odbahnění veseckého Tajchu revitalizací okolí.

Dále mají v plánu jednat o získání pozemků pod bývalou lanovou dráhou do majetku města a najít strategického partnera, který by lanovku postavil a provozoval, aby město nemuselo vynakládat ideálně žádné peníze na obnovení provozu. Pokračovat má modernizace a zvyšování kapacit školek a škol a revitalizace sídlišť.

Zapojování občanů

„Jsem rád, že Piráti získali gesce, které jsou jim blízké, a to řešení bytové nouze a zapojování občanů do rozhodování města. Jedním z našich cílů je zvýšení bytů v držení města,“ podotkl neuvolněný náměstek pro městské bydlení a Místní Agendu 21 Jan Hruška z České pirátské strany.

Jan Hruška (Česká pirátská strana), Šárka Prachařová (ANO 2011), Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj), Petr Židek (ODS).Zdroj: Město LiberecRole náměstka pro majetkovou správu, sport a sportovní infrastrukturu se chopí Petr Židek z ODS. Novinkou je rozdělení kanceláře architektury a územního plánování. Také se zvýšil počet placených náměstků ze čtyř na šest. „V minulém volebním období nám byla vyčítána určitá těžkopádnost a pomalost, v tuto chvíli by se některé věci měly zrychlit. Tím, že gesce náměstků nebude tak široká, budou mít více prostoru, aby reagovali na potřebu města,“ zdůraznil Židek.

V Liberci zvítězili Starostové pro Liberecký kraj s výsledkem 28,21 % a získali v zastupitelstvu 12 křesel z 39. Druhé je ANO 2011 se ziskem 11 mandátů a výsledkem 26,22 %, třetí je Liberec otevřený lidem, který má 6 zastupitelů. V zastupitelstvu ještě usednou zástupci ODS společně se Sportovci (4 mandáty), čtyři zastupitele bude mít i Svoboda a přímá demokracie (SPD) a dvě pozice obsadili Piráti. V opozici tak skončila SPD a Liberec otevřený lidem.