Předchozí
1 z 14
Další

Martin JadrnýZdroj: se souhlasem Martina JadrnéhoMartin Jadrný
student
Liberec

Záleží, jací voliči k urnám přijdou a zda budou hodnotit spíše lokální témata a lokální osobnosti, nebo nakonec skrze komunální volby projeví svůj názor na celostátní politiku. Město Liberec jako samospráva má vůči státu docela slabé postavení, ale to ještě neznamená, že by mělo rezignovat na vizi a provozovat jen denní agendu a politický handl. Město potřebuje vlastní silné odborné zázemí a rozjet spolupráci s univerzitou napříč fakultami, aby bylo schopno koncepčně řešit takové náročné úkoly jako rehabilitaci kultury po pandemii nebo vlastní bytovou výstavbu. Velice mě zajímá postoj politických subjektů k plánované revitalizaci lokality LVT a ke zklidňování dopravy v okolí Šaldova náměstí.

Ivana MaršálkováZdroj: se souhlasem Ivany MaršálkovéIvana Maršálková
asistentka
Liberec

Nejhorší je, že se bohužel spousta lidí nechá zlákat předvolebními sliby, populistickými gesty a nalákat na rozdávané dárky. Menšina z nás bude vybírat podle toho, jak koho zná, jak pracuje a co konkrétního udělal v posledních letech proto, aby se nám ve městě lépe žilo. Mám ovšem obavy, že převládnou právě strany, které lidé volí, protože se nechají zblbnout.

Dana TeleckáZdroj: se souhlasem Dany TeleckéDana Telecká
učitelka v mateřské škole
Jablonec nad Nisou

Ve volbách si vybírám konkrétní lidi, které znám a podle toho, co dosud dokázali směrem k městu a jeho obyvatelům. Také se rozhoduji podle jejich schopností, zajímá mě, aby uměli s lidmi slušně komunikovat a něco umí anebo znají.

Jaroslav AppeltauerZdroj: se souhlasem Josefa AppeltaueraJaroslav Appeltauer
fotograf
Liberec

Volby rozhodne prohlubování ekonomické krize a strana, která bude mít pro lidi přijatelné řešení a to i populisticky. V Liberci to ale budou dál Starostové a podle mne to špatně nedělají. Celkově si myslím, že má našlápnuto Andrej Babiš. Na akcích, kde fotím po celé republice, tak potkávám jeho obrovské fankluby.

Hana LangrováZdroj: se souhlasem Hany LangrovéHana Langrová
na rodičovské dovolené
Liberec

Při rozhodování se zaměřuji na lidi, které znám a vím, že za sebou nemají žádnou kauzu. Také se snažím vybírat takové osobnosti o kterých jsem přesvědčená, že nejsou populisti a nedávají jen plané sliby.

Marcela HavířováZdroj: se souhlasem Marcely HavířovéMarcela Havířová
odborný zaměstnanec
Stráž nad Nisou

Politiku sleduji pravidelně a věnuji se tomu, co kdo dělá a podle toho si dělám názor. Myslím, že mě jen tak někdo nezpumprdlikuje. Koblihy na nádraží, ani jiné metody podlézání na mě neplatí. Komu fandím, toho si taky vybírám.

Kamil Jan SvobodaZdroj: se souhlasem Kamila Jana SvobodyKamil Jan Svoboda
občanský aktivista
Liberec

Schopnost prezentovat svou práci, a to výrazně více, než kolik toho bylo skutečně vykonáno. Pocit, že to vlastně nějak funguje.Tentokrát mnohem méně známost jednotlivých osobností a více značka, přestože známost jednotlivců sehrává také svou roli. Nálada ve společnosti spojená se současným zdražováním a obavami z budoucnosti, a to, jak se s tím vypořádá současná vláda – část voličů neodlišuje, co mohou ovlivnit jejich zástupci na místní úrovni. Blížící se prezidentské volby, deklarovaná podpora jednotlivých stran kandidátům na hlavu státu.

Alena MaryškováZdroj: se souhlasem Aleny MaryškovéAlena Maryšková
na rodičovské dovolené
Machnín

Podle mě lidi nejvíce ovlivní, že jim bude nabídnuto rychle řešení nejpalčivějších problémů. O vítězi pak může rozhodnout, na kterou cílovou skupinu se zaměří předvolební kampaň. Přeci jen komunální volby nemají velkou účast.

Markéta ŽitnáZdroj: se souhlasem Markéty ŽitnéMarkéta Žitná
na rodičovské dovolené
Jablonné v Podještědí

Já osobně bych si přála, aby kandidáti úplně jednoduše uvedli, co nabízí. Podle toho vybírám. Bohužel občané před volbami často čtou nic neříkající, zbytečně dlouhé a nereálné volební programy, a pak volí podle jiných měřítek.

Michaela KubíčkováZdroj: se souhlasem Michaely KubíčkovéMichaela Kubíčková
asistentka
Liberec

Volby jsou pro mnohé oříškem a nejdou k nim právě proto, že neví, jak se rozhodnout. "Všichni jsou přeci stejní". Není tomu tak. Stačí odlišit realitu od nekonkrétních hesel na předvolebních billboardech, přečíst si, co je cílem které strany, diskutovat, ptát se a hlavně si uvědomit, že prosadit něco v dialogu několika stran je vždy složité. Politici na městech jsou nám nejblíže, o to jednodušší je vidět konkrétní výsledky. Jako základ stačí se rozhlédnout kolem sebe, co vše se změnilo k lepšímu, na čem se pracuje a podle toho se rozhodnout.

Jáchym KvasničkaZdroj: se souhlasem Jáchyma KvasničkyJáchym Kvasnička
student
Liberec

Jsem homo politius, takže v rozhodování u mě hraje roli i celostátní politika. Nedemokratické strany jako ANO, SPD nebo KSČM tak nemají žádnou šanci získat můj hlas.Toto kritérium zúží výběr stran, které připadají v úvahu. Další výběr už pak vychází čistě z aktivity dané strany v minulém volebním období. Tady jsem relativně spokojený s aktuálním vedením města, které si vzhledem k složité situaci vede dle mého velmi dobře. I spolupráce s krajem funguje, což je pro krajské město velké plus. Rozhodovat se tak budu mezi Starosty a ODS, hlavně na základě osobní zkušenosti s konkrétními lidmi, což je nesporná výhoda lokální politiky.

Jana KovaříkováZdroj: se souhlasem Jany KovaříkovéJana Kovaříková
osoba pečující
Liberec

Pro mě je důležité, co kandidáti nabízí, co slíbí pro naši lepší budoucnost. Současná pětikoalice je pro mě nevolitelná. Zavlekli naši zemi do války a bídy. Vlastní lidé je nezajímají. Přednost mají uprchlíci. Tak mají smůlu, oni jsou pro mě nevolitelní.

Zdroj: DeníkCo u vás rozhodne volby? Zapojte se do ankety Deníku
Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. To jsou věci, které vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas

Zvolíme vedení obcí a senátory

Volby do zastupitelstev obcí, komunální volby, vyhlásil prezident republiky na dny 23. a 24. září 2022. 

Současně proběhne první kolo volby do třetiny Senátu Parlamentu České republiky. A to konkrétně v obvodech 1 - Karlovy Vary, 4 - Most, 7 - Plzeň-město, 10 - Český Krumlov, 13 - Tábor, 16 - Beroun, 19 - Praha 11, 22 - Praha 10, 25 - Praha 6, 28 - Mělník, 31 - Ústí nad Labem, 34 - Liberec, 37 - Jičín, 40 - Kutná Hora, 43 - Pardubice, 46 - Ústí nad Orlicí, 49 - Blansko, 52 - Jihlava, 55 - Brno-město, 58 - Brno-město, 61 - Olomouc, 64 - Bruntál, 67 - Nový Jičín, 70 - Ostrava-město, 73 - Frýdek-Místek, 76 - Kroměříž, 79 - Hodonín.