Výhrou na plné čáře se dá nazvat konečné skóre, kdy při konečném součtu všech hlasů na Liberecku získali sociální demokraté 26,69 procent a za ní následující ODS 20,03 procent. I další výsledky konečného umístění přesně kopírují i výsledky voleb v celém Libereckém kraji.

Na třetím místě skončila Komunistická strana Čech a Moravy s rovnými třinácti procenty, následovaná nově vzniklým hnutím Starostové pro Liberecký kraj, složeného převážně ze současných starostů menších obcí v kraji.

Podle lídra hnutí Martina Půty, který je v současné době starostou Hrádku nad Nisou, se tak stalo především proto, že spousta místních lidí pojalo volby skutečně jako krajské.

„Naši voliči zřejmě chtějí řešit problémy a priority Libereckého kraje a pravděpodobně se nám podařilo oslovit voliče, kteří nepojali volby jako souboj Topolánek versus Paroubek,“ vysvětlil Martin Půta.

Podle jeho mínění voliči hnutí Starostové pro Liberecký kraj slyšeli právě na starosty, kteří již ve svých funkcích dokázali, že jsou schopni pro obyvatele něco udělat.

Miloš Tita, lídr krajské Komunistické strany Čech a Moravy, pro Deník uvedl, že on sám je překvapen, že ČSSD převálcovala Občanskou demokratickou stranu i v takové baště modrých, jakou Liberec je.

Pro ČSSD odevzdalo v Liberci svých hlasů 13 945 voličů, ODS 10 464, KSČM 6 795 a SLK 6 412 voličů.