Své zázemí totiž v areně najdou pracovníci organizačního výboru, složky integrovaného záchranného systému, sportovci i novináři.

„Pro arenu jsme se rozhodli kvůli tomu, že je výhodně situována v blízkosti dálnice. Díky tomu budeme mít v případě potřeby k dispozici velmi rychlé spojení s areálem ve Vesci i na Ještědu, “ řekl Deníku Milan Trojek, který je koordinátorem proměny multifunkční haly na mozek mistrovství.

Podle něj neprojde arena kvůli mistrovství, žádnými většími stavebními úpravami. Organizátoři totiž chtějí maximálně využít dispozic, které jim hala nabízí.

V přízemí areny tak bude umístěna antidopingová kontrola a laboratoř sloužící k odběrům krve. Ve stejném patře navíc najdou své zázemí i pracovníci organizačního výboru. „Do těchto prostor bude také situováno řídící centrum policie a dopravy,“ doplnil Milan Trojek.

Pro návštěvníky šampionátu bude u hlavního vchodu do areny připravena informační zóna, kde se dozvědí vše důležité o provozu sportovišť, ale také o doprovodných programech konaných v rámci šampionátu. „Prostřednictvím Ticketpro zde budou navíc k dispozici prodeje lístků na jednotlivé závody,“ poznamenal Milan Trojek.

Naproti informační zóně bude umístěno oddělení akreditací, ubytování a financí, kam budou mít přístup pouze účastníci mistrovství včetně dobrovolníků a novinářů. Těm bude navíc sloužit velké tiskové středisko pro pět set novinářů v hale pro míčové sporty. Ta se nachází na úrovni přízemí areny. Vítězové jednotlivých disciplín tak budou moci jednoduchým způsobem přecházet z tiskových konferencí rovnou k antidopingovým kontrolám.

Posledním místem, které bude organizační výbor během mistrovství využívat, se stane budova takzvaného krčku, v němž se nachází například bowlingové dráhy a velké gymnastické sály. Ty budou vyhrazeny pro porady vedoucích jednotlivých týmů, či odborné pracoviště mezinárodní lyžařské federace a rozhodčích. Sousedit s nimi budou ještě hasiči, kteří budou pomocí bezdrátové sítě napojení na středisko policie tak, aby v případě potřeby mohli jednoduše koordinovat svou činnost.

Kvůli šampionátu tak bude od 1. února na měsíc přerušen provoz všech sportovišť v liberecké Tipsport areně. Poslední zápas však odehrají Bílý Tygři až 11. února. Na to trochu doplatí návštěvníci ČS Klubu, který bude veřejnosti již nepřístupný.

Zachován zůstane podle organizátorů akorát veškerý restaurační provoz. „Během konání mistrovství se tak běžní návštěvníci dostanou bez potíží na bowling nebo do jedné z restaurací,“ dodal Milan Trojek.