Tipy Deník

Anna Mastníková představí v KultiVARu svou tvorbu!

Akce již skončila

Vážení a milí!
Chcete se dozvědět něco o práci tvůrce animovaného filmu, o tom, jak vzniká ilustrace nebo o tom, jak své nápady převést do drobností na ozdobu? Nejen to, ale i svou další tvorbu nám přiblíží kreslířka, ilustrátorka a animátorka Anna Mastníková. Přijďte do KultiVARU na přednášku s touto velmi zajímavou mladou výtvarnicí.
Vstup na akci je zdarma. Po přednášce bude následovat beseda a po ní malé občerstvení.
Anna je 1. ze série lokálních tvůrců, které vám chceme představit v několika etapách a z několika úhlů pohledu na jejich práci. Výtvarníci nám popíšou svou tvorbu a odpoví na dotazy při přednášce. Budeme se moci pokochat jejich výtvory na vlastní oči, které v KultiVARU vystaví. A v neposlední řadě nám odkryjí i některá ze svých malých kouzel, při jimi vedeném workshopu. Takže celekm 3 zastavení u jejich tvorby! Anna bude mít vernisáž výstavy 12. 10. a následný workshop zaměřený na tvorbu vlastního animovaného filmu 28.10. Tak si to zapište do diáře a neváhejte dorazit ;) Těšíme se na viděnou!!

Anna Mastníková
12.1.1987*
Ilustrátorka a animátorka zaměřující se především na klasickou kreslenou a loutkovou animaci. Věnuje se také výrobě animačních loutek a autorských hraček.

Anna studovala Střední školu Uměleckých řemesel v Brně - obor Vědecká kresba a ilustrace u Pavla Dvorského, Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně - obor Animovaná tvorba a Vysokou školu Umělecko-Průmyslovou v Praze - Ateliér Filmové a televizní grafiky, dále se účastnila několika stáží a to i zahraniční studijní stáž na École supérieure des arts décoratifs de Strasbourg - obor Ilustrace - vedoucí oboru Guillaume Dége.

Anna patří k mladé generaci ilustrátorů o kterých ještě určitě uslyšíme a doufám, že si budeme mi i naše děti listovat v knihách, které Anna bude ilustrovat. Dnes se můžeme setkat s knihou Žížalí pomazánka pro Davida a O panáčkovi.

Anniny animované filmy byly k vidění na několika filmových festivalech a film Desert byl dokonce nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film 2011.

Akce je spolufinancována a podporována z prostředků EFRR prostřednictvím Euroregionu Nisa a díky projektu „Popularizace umění a řemesla v regionu“

Drogi i drodzy!

Chcecie się dowiedzieć coś o pracy twórcy filmu animowanego o tym, jak powstaje ilustracja, lub jak przekształcić swoje pomysły do drobiazgów dekoracji domu, ubrań, was? Nie tylko to, ale również swoją następną pracę przyniesie nam bliżej doświadczona karykaturzystka, ilustratorka książek dla dzieci i animatorka Anna Mastníková.

Zapraszamy do KultiVARU na wykład z tą bardzo interesującą młodą plastyczką.

Impreza jest częścią projektu "Popularność sztuki i rzemiosła w regionie" i jest współfinansowana ze środków EFRR za pośrednictwem Euroregionu Nisa.
Westęp na imprezę jest bezpłatny. Po wykładzie będzie następować pogawiędka s plastyczką Anną, a następnie mały posiłek. Uczestnicy z polskiej strony będą mieli zapłacony przejazd
Na imprezie będą w najbliższym czasie kontynuować dwie inne – Wystawa pracy Anny Mastnikowej i warsztaty mające na celu stworzenie własnego krótkiego filmu animowanego.


Anna Mastniková
12.1.1987 *
Illustratorka i animatorka która się zajmuję przede wszystkim animacją klasyczną i animacją lalek. Produkuje również animowane lalki i zabawki autorskie.

Anna studiowała w Central School of Arts and Crafts w Brně - oddział rysunki naukowe i ilustracje przez Pavla Dvorského, University Tomas Baťa w Zlín - oddział animacji i College of Applied Arts w Pradze - studio filmu i grafiki telewizyjnej, uczestniczyła się także w kilku staży, i nawet stypendia zagranicznego w Ecole Supérieure des arts decoratifs de Strasbourg - oddział ilustracja – szef oddziału Guillaume Dege.

Anna jest jedną z najmłodszych generacji ilustratorów, o których pewnie usłyszymy, i mam nadzieję, że my i nasze dzieci obejrzymy książek, które będą ilustrowane Anną. Dzisiaj możemy spotkać się z książką Dżdżownicza smarowanka dla Davida i
O laleczce.

Animowane filmy Anny pojawiły się na kilku festiwalach filmowych, i film Desert był nawet nominowany do Magnesia Award for Best Student Film 2011.

14. 9.  (18:00–21:00)
Na Rybníčku 387/6, Liberec
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT