Robert Ferenc 
KDY: Sobota 30. května od 18 hodin
KDE: náměstí Dr. E. Beneše Liberec

Vystoupení libereckého pianisty se srdcem na dlani v rámci Letní svijanské restaurace na náměstí před radnicí.

Pohádková stezka 
KDY: Sobota 30. května od 14 do 17:30 hodin
KDE: Centrum Mateřídouška Hejnice 

Vzhledem k momentálním nařízením Ministerstva zdravotnictví nemůže Centrum Mateřídouška realizovat Pohádkový les, na který jste každý rok zvyklí. Proto se rozhodli pro vaše děti připravit něco jiného a nového - Pohádkovou stezku! Přijďte si se svými dětmi tuto sobotu projít 10 pohádkových stanovišť s úkoly. Na konci čeká děti i malá odměna.

Kreativní ekodílničky
KDY: Sobota 30. 5. od 10 do 18 hodin
KDE: EkoPark Liberec
ZA KOLIK: 80 Kč

Tvoření z přírodnin a zbytkových materiálů.

Slavnostní otevření Fun Parku 
KDY: Sobota 30. května od 10 hodin
KDE: Fun Park u muzea Liberec
ZA KOLIK: 100 Kč, děti do 12 let zdarma

Atrakce pro děti volně k dispozici, dětské soutěže, občerstvení.

X_Jazz Videostop 
KDY: Sobota 30. 5. od 19:30 hodin
KDE: Kino Varšava Liberec
ZA KOLIK: 150 Kč

Velice hravý večer plný x_jazzích písní a interaktivního video-soutěžení. Konečně zúročíte nejen své filmové znalosti, ale i proběhlé lekce (ne)společenského tance. X_jazzí videostop bude zároveň streamovaný a může tak dojít k nelítostnému souboji mezi OFFLINE a ONLINE světem.

Hraběcí obory 
KDY: Do 1. listopadu
KDE: hrad Grabštejn
ZA KOLIK: 0 – 530 Kč

Novinkou, která letos čeká na návštěvníky Grabštejna, je výstava s názvem Hraběcí obory. Potrvá až do 1. listopadu a shrnuje výsledky dokumentace současného stavu obor pro chov vysoké a černé zvěře, založených v druhé polovině 19. století šlechtickým rodem Clam-Gallasů v Jizerských horách. Faktickou část shrnující historii obor, jejich popis a průběh dokumentace doprovází bohatá obrazová příloha v podobě historických i současných fotografií, historických map a archivních plánů.

Srnky 
KDY: Neděle 31. 5. od 19 hodin
KDE: Malé divadlo Liberec
ZA KOLIK: 200 Kč

Srnky jsou příběhem outsiderů s kuriózními osudy. Jednou z postav je např. dirigent, který touží vystupovat v Japonsku a na Pražském jaru, ve skutečnosti však řídí orchestr při operetních představeních v Liberci. S jeho životem ještě víc zamává osudová nehoda s tragikomickými následky, která svede jeho kroky s dalšími nešťastníky, kteří proplouvají životem velmi neobvyklým způsobem: mykolog, který ze strachu z vlastní výšky chodí neustále ohnutý, takže v sobě objevil talent na hledání hub, vynálezce, který má na kontě řadu odmítnutých vynálezů, či úředník, který obsedantně podléhá svým erotickým fantaziím. A samozřejmě nechybí ani jejich ženy, milenky, „zaučovatelky“ atd. Cesty všech se jedné noci nečekaně spojí a jejich příběhy najdou rozuzlení až díky srnkám, které se objeví, bůh ví, odkud. 

Chrastavské sklepení 
KDY: Neděle 31. května v 10 hodin
KDE: Městské muzeum Chrastava 

Znovuotevřená prohlídka vás seznámí s chrastavskou historií a zdejšími pověstmi poutavě a nevšedně na ručně malované expozici, která zaujme malé i velké návštěvníky.