Literární putování Libereckým krajem - Frýdlant
KDY: kdykoli
KDE: info na www.kvkli.cz
ZA KOLIK: zdarma

Vydejte se na cestu po kraji a odkryjte stopy zapomenutých spisovatelů našeho kraje a jejich dávno ztracené příběhy, vepsané do půdy a kamení našich hor. Informace a podklady ke každé vycházce včetně mapy s trasou výletu naleznete vždy na webových stránkách knihovny. Ve třetím dílu se můžete vydat z Frýdlantu do Hejnic za prvními frýdlantskými novinami, zakladatelem knihovny a hraběcím předčítačem. Komentář k zastavením a mapku s trasou výletu najdete na webu www.kvkli.cz v rubrice vícedenní akce.

Babu a papoušek
KDY: Sobota 10. a neděle 11. dubna
KDE: YouTube kanál Naivního divadla Liberec
ZA KOLIK: zdarma

V dubnu se již předpokládá lepší počasí, více pobytu venku, nebo alespoň na vlastní zahradě, a tak pro vás pohádka naivního divadla bude na youtube k dispozici po celý víkend.

Malebné Kryštofovo údolí
TIP NA VÝLET
KDE: Kryštofovo údolí
ZA KOLIK: zdarma

Půvabná vesnička kousíček od Liberce je ideální pro výlet. Nechybí tu roubené domky se štíty krytými břidlicí, které odkazují na původní obyvatele - německé havíře. Vynechat nesmíte velký Novinský viadukt. Naproti restaraci U Kryštova je unikátní betlém - chlouba místních.

Éčko LIVE: On line zápas v divadelní improvizaci
KDY: Neděle 11. dubna ve 20 hodin
KDE: facebook Lidových sadů
ZA KOLIK: evstupenka.cz

Živé klání v divadelní improvizaci netradičně v on line prostředí připravuje liberecký spolek improvizátorů Imjoy ve spolupráci s Michaelou Puchalkovou, nestorkou české improvizační scény.

Moje kino live – kino Máj
KDY: viz. program
KDE: www.kulturadoksy.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Dokské kino se zapojilo do projektu „Moje kino Live“, který přináší divákům filmy domů a také pomáhá alespoň částečně se složitou situací po uzavření kin v současné pandemické situaci. Nejpozději hodinu před začátkem projekce zakoupíte vstupenku na www.kulturadoksy.cz. Nejpozději 30 minut před začátkem projekce pak obdržíte e-mail s odkazem na stream. Kromě projekce samotné je je k dispozici půl hodiny před a půl hodiny po filmu chat, kde si můžete popovídat s ostatními diváky.

Program:
Čtvrtek 8. 4. ve 20:30: Festival otrlého diváka uvádí: Mauzoleum
Pátek 9. 4. ve 20:30: Palm Springs
Sobota 10. 4. ve 20:30: Šarlatán
Neděle 11. 4. ve 20:30: Mistr

Online výstava kraslic a lidových krojů
KDY: kdykoli
KDE: odkaz na kulturamimon.cz
ZA KOLIK: zdarma

Vrátit se k uplynulým Velikonocům můžete díky on line výstavě mimoňského muzea. Připravili pro vás tradiční Výstavu kraslic a lidových krojů. Že je zavřeno? Virtuálně se může i za dveře.