Bike Babí léto 2020 
KDY: sobota 22. srpna
KDE: Kristýna
ZA KOLIK: 500/650


Trasy v délkách 30, 50 a 80 km Vás provedou sudetskou částí Lužických hor a Ještědského hřebenu, tradičními místy jako mystická Česká brána, tajuplný Buk Republiky či okolí Vápeňáku, kde Vám nabízíme to nejhezčí, co zdejší lesy skrývají. Pro děti v rámci PENCO dětského Babího léta bude připraven technický okruh v přilehlém hájku u jezera.

Mníšecký festival (Mníšek Fest)
KDY: sobota 22. srpna od 9 hodin
KDE: fotbalové hřiště
ZA KOLIK: 200 Kč

Dopoledne bude patřit sportu, konkrétně fotbalovému turnaji, odpoledne hudbě s hvězdnými hosty. Po 18 hodině čeká na návštěvníky koncert Moniky Absolonové, ve 21:30 vystoupí kapela Hodiny.

Lovci perel
KDY: pátek 21. srpna a středa 23. srpna v 19 hodin
KDE: divadlo F. X. Šaldy, Liberec

Romantická opera Georgese Bizeta. Perly nosí slzy,“ praví jedno staré přísloví. A jejich lovci, lidé, kterým je umožněno dotknout se neznámého, odkrývají svébytné příběhy, jenž se po staletí tvořily na dně moří a oceánů. Příběhy, jejichž společným jmenovatelem je láska. Láska v různých podobách, obrazech a formách. Láska, která je tím nejpodstatnějším hybatelem lidských osudů.

Pohádkový les
KDY: sobota 22. srpna od 14 hodin
KDE: stánek Milíře

Dětské odpoledne plné pohádkových postav a soutěží. Startuje se mezi 14 až 16 hodinou. Start a cíl u Kiosku na Milířích.

Pocta Rohanům - koncert v galerii
KDY: sobota 22. srpna v 18 hodin
KDE: zámek Sychrov
ZA KOLIK: 190 Kč

30. srpna 2020 si připomeneme dvě stě let od příchodu Rohanů na Sychrov. V komponovaném programu se představí mezzosopranistka Sylva Čmugrová, basbarytonista Radek Krejčí a klavírista Vladimír Jelínek . Průvodního slova se ujme Miloš Kadlec. Na programu jsou díla G. F. Händela, J. Haydna. G. Bizeta, A. Dvořáka, B. Smetany, C. Franca, R. Strausse, F. Chopina.

Ekojízdáček
KDY: neděle 23. srpna od 11 hodin
KDE: EKOPark, Liberec

Workshop je zaměřen na jízdu na kole a znalosti silničních pravidel. Znalosti dětských i dospělých návštěvníku prověří test. Kdo uspěje, nemine ho medaile.