Vánoční prodej knih
KDY: Pátek 3. prosince od 13 hodin a v sobotu 4. prosince od 8 hodin
KDE: Městská knihovna Jablonné v Podještědí
ZA KOLIK: vstup zdarma

V prodeji budou knihy všech žánrů pro děti i dospělé, dále regionální literatura, dětské omalovánky, stolní i závěsné kalendáře, kuchařky a odborné knihy.

Večer poezie
KDY: Pátek 3. prosince od 18 hodin
KDE: Knihkupectví a antikvariát Fryč Liberec

Lukáš Smrkovský pokřtí svou básnickou sbírku Výstřední klobouk. Vystoupí Půlnoční Meloun, Ondřej Mašek, Laura Marie Smrkovská, David Le Cam.

A do pyžam
KDY: Pátek 3. prosince od 19 hodin
KDE: kino Frýdlant
ZA KOLIK: 180 - 200 Kč

Divadelní představení v městském kině Frýdlant!… Aby nenechal svoji milenku v den jejích narozenin doma samotnou, pozve ji hlavní hrdina do svého venkovského domu, kde tráví víkend se svou ženou. Aby však jeho žena nepojala podezření, pozve zároveň i svého přítele, kterého chce vydávat za milence své milenky.

Mikuláš v iQPARKU
KDY: Sobota 4. a neděle 5. prosince od 10 hodin
KDE: iQpark Liberec
ZA KOLIK: 100 Kč dítě, dospělí vstup zdarma

Těšit se můžete na hodinový program v andělské a čertovské laboratoři a pokusy pro nejmladší. Také Vás čeká zdobení perníčků, výroba obláčků a čertovská stezka pro odvážlivce. Vyrobíte si loutku nebo si můžete zaskákat v pytli. Nutné je se předem registrovat na konkrétní čas na webu iQPARKU

Semafor
KDY: Pátek 3. prosince v 19 hodin
KDE: Divadlo F. X. Šaldy Liberec
ZA KOLIK: 110 - 350 Kč

Revuální kabaret plný písní, který je poctou divadlu Semafor a zejména pak Jiřímu Suchému a Jiřímu Šlitrovi. Když na samém konci padesátých let toto divadlo vzniklo, do české kultury s ním vtrhla zcela nová energie. Jeho tvůrci programově navazovali na poetiku pánů Voskovce a Wericha, byl zde však jeden zásadní rozdíl - Semafor se ve srovnání s Osvobozeným divadlem od samého počátku profiloval jako divadlo zcela nepolitické. Přesto jej však diváci vnímali jako jistý ostrůvek svobody a stávali v dlouhých frontách třeba i celou noc, jen aby sehnali lístky na představení. Začínala tu celá řada budoucích hvězd populární hudby a jejich tehdejší písně se zpívají dodnes.

Zdobení stromečku s čertem, andělem a Mikulášem
KDY: Sobota 4. prosince od 13 hodin
KDE: kino Frýdlant

Kino Frýdlant vás zve na zdobení stromečku s čertem, andělem a Mikulášem. Děti si vyrobí různé ozdoby a dostanou adventní kalendář a jiné dobroty. Od 14:30 je čeká promítání O čertovi a jiné vánoční pohádky.

#clanek|6231187#

Vánoce s Kulišákem
KDY: Sobota 4. prosince v 15 hodin
KDE: Naivní divadlo Liberec
ZA KOLIK: 80 Kč

Pohádka o přátelství myšky, ptáčka a uzené klobásy. Hříčka vznikla volně na motivy pohádky bratří Grimmů "O ptáčkovi, klobáse a myšce". Půvab staré předlohy spočívá nejen ve fabulačním nonsensu (myška, ptáček a uzená klobása spolu žijí a hospodaří ve společné domácnosti), ale i ve vtipné a moudré alegorii: Každý ať dělá to, k čemu se nejlépe hodí.

Design Vánoc?
KDY: denně kromě pondělí  10–19 hodin
KDE: Severočeské muzeum Liberec
ZA KOLIK: vstup zdarma

Výstava vánočních ozdob současných designérů na pozadí ukázek historických přístupů k estetice tohoto specifického dekorativního předmětu. Pojďme porovnat ozdoby našich dědů a babiček s aktuálními tvůrčími přístupy a potěšit se křehkou krásou, lehkostí, bizarností, tvarovou i materiálovou rozmanitostí tradičního dekorativního předmětu neodmyslitelně spojeného s Vánocemi.

Moje první židovské Vánoce
KDY: Sobota 4. prosince od 19 hodin
KDE: Divadlo F. X. Šaldy Liberec
ZA KOLIK: 110 - 320 Kč

Hlavním tématem hry je tedy hledání identity v rodinách s židovskou tradicí. Izraelská režisérka a dramatička Hadar Galron napsala představení přímo pro liberecké divadlo a zpracovává osudy českých židů.

Vánoční koleda
KDY: Neděle 5. prosince v v 15 hodin
KDE: Divadlo F. X. Šaldy Liberec
ZA KOLIK: 110 - 290 Kč

Kouzlo Vánoc ve známém Dickensově příběhu. Obchodník Eduard Vydřigroš je lakotný. Vlastně miluje jen jedno – peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se má ale všechno změnit. Na Štědrý den se mu zjeví Duch Nevinnost, Duch Mamon a Duch Temnota. Snad zlému lakomci spadnou klapky z očí, a rozhodne se pro zásadní životní změnu.

Adventní koncert: Luděk Vele a Bohuslav Ledl
KDY: Neděle 5. prosince v 16 hodin
KDE: Kostel sv. Antonína Velikého Liberec

Adventní koncert v podání sólisty opery Národního divadla a předního českého varhaníka.

Mikulášská nadílka
KDY: Neděle 5. prosince v 17 hodin
KDE: náměstí Chrastava

Chrastava stejně jako další města musela poopravit své adventní plány na některé akce, Mikulášská není výjimkou. Obejde se bez stánků, raději si proto přineste teplé nápoje z domova, kulturní program zůstal zachován. Budou se zpívat koledy, hostem večera je Petr Kotvald, přijde čert, anděl a Mikuláš a rozsvítí se vánoční strom.