Vojtaano 
KDY: Pátek 5. června od 
KDE: Music club Bunkr Liberec
ZA KOLIK: 200 Kč

V Liberci v pátek startuje Léto před Bunkrem. U hudebního klubu bude po celé léto koncertovat plejáda oblíbených kapel. Už dnes večer se fanoušci mohou těšit od 17 hodin na zpěváka Vojtaana.

Workshop: Pedík a Tiffany technika 
KDY: Sobota 6. června
KDE: Dům dětí a mládeže - Větrník Liberec

DDM Větrník si na sobotu připravil dva workshopy. Na jednom se budou plést ošatky či  košíky  pediku. Můžete si připravit (pokud máte možnost) keramické dno s dírkami po obvodu a z pediku doplést stěny. Další workshop nabídne Tiffany techniku. Tou může vzniknout šperk, drobná vitrážka, svícínek či krabička. Přihlášky: vendy.koskova@ddmliberec.cz

Magic restart 
KDY: Sobota 6. června v 19 hodin
KDE: Magické sklepení Liberec 

Magic restart aneb s magií bude lépe. Kouzlit pro vás bude host Radim Šoch a Magic Rajdl. Zábavný charitativní kouzelnický program pro všechny švadlenky, které dobrovolně šily roušky. Rezervace: 603831256

Víkend otevřených zahrad 
KDY: Sobota 6. 6. a neděle 7. 6. od 10 do 16 hodin
KDE: zámek Lemberk
ZA KOLIK: 20 Kč

Mimořádné zpřístupnění Bredovské zahrady a letohrádku s panelovou výstavou Lemberk v proměnách času. Prohlídky s průvodcem v 11 a 14 hodin.

Zpřístupnění středověké věže 
KDY: Sobota 6. 6. a neděle 7. 6. od 9 do 16 hodin
KDE: zámek Lemberk
ZA KOLIK: 50 Kč

Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku Lemberk.

Africké trhy 
KDY: Neděle 7. 6. od 10 do 15 hodin
KDE: Lidové sady Liberec
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Po neplánované pauze se v červnu libereckých Lidových sadů opět vrací Africké trhy, které svou nabídkou čerstvého i sušeného exotického ovoce z Afriky a Asie vždy přilákají řadu návštěvníků. Ochutnat a nakoupit budete moci čerstvé ovoce jako je třeba obří jackfruit, to nejmáslovější avokádo na světě, spousta druhů banánů, mango nebo slaďoučký ananas, ale také dálkami ící koření ze Zanzibaru, kvalitní čokoládu, kávu a dokonce čerstvé kakaové boby.Za Africkými trhy, které se konají po celé republice, stojí česko-ugandský food projekt Virunga.cz, který dováží tu nejčerstvější zemědělskou produkci, letecky, ze srdce Afriky. Podporuje ugandské lokální farmáře a pěstitel, vykupuje za férové ceny a těší česká srdce tím nejupřímnějším ovocem na světě.

Klíčovou dírkou 
KDY: Neděle 7. června v 19 hodin
KDE: Malé divadlo Liberec
ZA KOLIK: 200 Kč

Brilantní crazy komedie plná omylů.

Odlévání z betonu 
KDY: Neděle 7. června ve 14 hodin
KDE: KultiVAR 

Další možnost přijít si odlít květináče a jiné dekorace z betonu. Vyrobíte si hned něolik věcí, tak bude praktičtější, když přijedete autem. Na workshopu si tedy vyrobíte šperk, květináč a drobnou bytovou dekoraci.