Vltava a Jarret 
KDY: Pátek 31. července v 18:30
KDE: Lidové sady, Liberec
ZA KOLIK: 250 Kč

V půl sedmé zahájí koncert kapela Jarret, ve 20 hodin přijde na pódium Vltava. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan „Česká poezie - světová hudba". Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony. Během koncertu dojde na minulost, přítomnost i budoucnost. Kromě známých písní z dávných dob a známých hitů ze všech období existence budou představeny také novinky z připravovaného alba.

Horkýže Slíže 
KDY: Pátek 31. července ve 20 hodin
KDE: Bunkr Rock club, Liberec
ZA KOLIK: 390 Kč

Známá slovenská kapela překoná i v koronavirové krizi hranice a pobaví diváky pod širým nebem pod Ještědem.

Vackovo léto 
KDY: Sobota 1. srpna v 16 hodin
KDE: nám. Dr. E. Beneše, Liberec
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Přehlídka dechovek z našeho regionu (Jablonečanka, Táboranka z Košťálova, Semilská 12, Broďanka) v rámci akce Léto na náměstí.

Čechomor akusticky 
KDY: Sobota 1. srpna v 18 hodin
KDE: Club Warehouse, Liberec
ZA KOLIK: 590 Kč

Série letních koncertů pokračuje jednou z našich nejznámějších kapel.

Slavíme polovinu prázdnin
KDY: sobota 1. srpna a neděle 2. srpna od 10 hodin
KDE: hrad Trosky
ZA KOLIK: 180/130 Kč

Kočovné divadlo KK Vás pobaví a rozveselí hlavně klasickými pohádkami pro děti v novém kabátě. K tanci zahraje kapela Góthien své středověké písně. Jako doprovod budou akci provázet kejklířské workshopy v podání skupiny Ožehavá záležitost.

Řemeslný jarmark na Grabštejně
KDY: sobota 1. srpna a neděle 2. srpna
KDE: hrad Grabštejn
ZA KOLIK: 180/130 Kč

Na státním hradě Grabštejn se tento víkend opět koná Řemeslný jarmark, tentokrát inspirovaný gotikou. Celý víkend od 9 do 17 hodin vás budou bavit a překvapovat hudebníci, tanečníci, šermíři i kejklíř a kat, stánkaři a řemeslníci. A samozřejmostí jsou po celou dobu usměvaví průvodci a průvodkyně v historických kostýmech!

Výjezd veteránů na Ještěd
KDY: Sobota 1. srpna
KDE: Ještěd

Jízda pravidelnosti historických vozidel až na úplný vrchol hory Ještěd. Jízda je vypsána pro historické automobily starší 50 let. Startuje se v obci Křižany, z Ještědu se budou vozy poté vracet zpět do Křižan, kde bude u Hasičské zbrojnice cíl.

Koncert pro Hejnice
KDY: Pátek 31. července od  15 hodin
KDE: Klášter Hejnice

Město Hejnice pořádá pohodovou letní párty! Mezi 5 hudebními hosty hlavně z okolí budou v páteční podvečer vystupovat také známější Light & Love, jejichž hity můžete znát z éteru rádií či hudebních TV. Dále vystoupí mladá kapela Outset z Hejnic, písničkářka Bára Koutová se svou kytarou, liberecká country kapela Nonstop a večer uzavře skvělá kapela Benedetta z poza kopce.

Otto Hejnic Trio - jazzový koncert s grilováním
KDY: Sobota 1. srpna v 19 hodin
KDE: Klášter Hejnice

Město Hejnice a Klášter Hejnice Vás zvou na výjimečný jazzový koncert s letním grilováním v zahradě kláštera.

Podvečerní dětská prohlídka centra Liberce
KDY: Pátek 31. července,v 18 hodin
KDE: Městské informační centrum
ZA KOLIK: 50 Kč

Originální trávení pátečního večera nabízí speciální komentovaná prohlídka centra Liberce, na které se děti i jejich rodiče dozví zajímavosti z dějin našeho města. Během prohlídky možná potkáte i radničního rytíře, který se občas prochází po náměstí. Pokud bude v dobrém rozmaru, bude možné se s ním vyfotit a pro chytré děti, které budou dávat pozor během výkladu má připravený i malý dáreček. Kapacita je omezena, doporučujeme rezervaci míst.